20 sposobów na utrzymanie porządku w garderobie, cz.I

Garderoba

Ile razy zdarzyło Ci się stać przed szafą, nie wiedząc, w co się ubrać? Ile czasu straciłeś/-aś na szukanie brakującej części garderoby? Masz już dość ciągłego bałaganu? Oto 10 porad Okiem Metrohouse, dzięki którym nie będziesz musiał/-a się z nim więcej zmagać.


1.    Zwróć uwagę na to, na jakiej wysokości umieszczasz ubrania.

Najczęściej noszone, powinny znajdować się na wysokości oczu, te rzadziej używane powieś niżej, a te, które zakładasz najrzadziej - tak wysoko, że znikną z zasięgu wzroku.

2.  Dopasuj odpowiednio przedmioty do przechowywania różnych typów ubrań: Sukienki i marynarki umieść na wieszakach. Zwróć przy tym uwagę na materiał, z jakiego wykonane są ubrania. Drewniane wieszaki nadają się do do twardych materiałów, np. grubej wełny lub jeansu. Do delikatniejszych, narażonych na uszkodzenia tkanin, użyj tych satynowych. W przypadku jedwabiu, zapomnij także o wieszakach z zatrzaskami. Rozciągliwe ubrania lepiej ułożyć na półkach.

3.    Ciekawym rozwiązaniem jest zawiązanie szalików wokół wieszaka.


 4.    Nie starcza Ci miejsca na spodnie?

Powieś je na kółkach do prysznica przymocowanych do drążka.


5.    Najcenniejsze i najbardziej narażone na zniszczenie oraz zgniecenie ubrania

spakuj przed powieszeniem do pokrowca.
 

6.  Nie zapominaj o wiszących półkach, które stworzą dodatkowe miejsce w szafie.

7.    Zadbaj o zapach Twoich ubrań. Po każdym praniu używaj płynów do płukania. Skorzystaj także z gotowych odświeżaczy powietrza i olejków zapachowych.

8.    Używaj przenośnych półek na bieliznę, paski, szaliki oraz inne miękkie dodatki.

9.   Postaw buty, w których najczęściej chodzisz na podłodze garderoby lub szafy, żeby nie tracić czasu na ich szukanie. Pozostałe schowaj do pudełek z przyklejonymi zdjęciami pary, która znajduje się w środku. Dodatkowo możesz umieścić pudełka w wiszących półkach.

10.    Zainstaluj światła w Twojej garderobie, żeby dokładnie widzieć nawet najskrytsze jej zakamarki.

Chcesz poznać więcej sposobów na utrzymanie porządku w garderobie? Część II już niedługo pojawi się na naszym blogu :)  Cz. II poradnika
 

 

Marzena Piotrowska
 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Poznaliśmy bardzo wielu pośredników i powiem w imieniu rodzinki, że współpraca z Panem Bartoszem była najbardziej sympatyczna. Ogromna życzliwość, empatia i obiektywizm to cechy, które wróżą Panu wielkie powodzenie w zawodzie. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy."

— Lidia K. z rodziną, Wrocław