Co można kupić za 12 milionów?

lottoWczorajsze losowanie Lotto pozwoliło jednemu szczęśliwcowi z Gdańska wzbogacić się o dokładnie 14 161 690,60 zł. To nowy rekord w tym mieście. Jeszcze nikt tam nie zgarnął takiej kwoty. Gratulujemy! Przed nowym milionerem nie lada wyzwanie. Co zrobić z taką kasą? Jak bezpiecznie ulokować majątek? A może tak zainwestować w nieruchomości. Chętnie w tym pomożemy :)Po uwzględnieniu podatku nasz milioner ma do dyspozycji 12 745 521,54 zł. Jeśli miałby ochotę ulokować wszystkie środki z wygranej na rynku mieszkaniowym w Gdańsku, to przy aktualnych cenach mógłby sobie pozwolić na 51 mieszkań o powierzchni 50 m kw. (przeliczamy wg średnich cen transakcyjnych m kw. z majowego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, tab. 9). W sumie mógłby wykupić np. pół inwestycji, tylko po co? Lepiej zdywersyfikować portfel mieszkań i kupić lokale w różnych trójmiejskich lokalizacjach. Co następnie z nimi zrobić? Oczywiście wynająć. Gdyby przyjąć, że każde z tych mieszkań uda się wynajmować przynajmniej przez 11 miesięcy w roku, to po odprowadzeniu należnego podatku i kosztów stałych takich jak czynsz na rzecz wspólnoty rentowność inwestycji wyniosłaby 4,3 proc. w skali roku (czyli nieco ponad 548 tys. zł). W naszych wyliczeniach należy jeszcze uwzględnić koszty zarządzania takim portfelem nieruchomości, bo trudno sobie wyobrazić, aby milioner poradził sobie z jednoczesną obsługą tylu nieruchomości. Och, gdyby człowiek miał tylko takie zmartwienia… Ale zejdźmy z chmur na ziemię i liczmy dalej.

 

UWAGA KONKURS
 

Gdyby nasz nowy milioner chciałby ulokować całą wygraną kupując pakiet mieszkań w Warszawie – ile mieszkań o powierzchni 50 m kw. mógłby kupić? Uwaga – przy wyliczeniach kierujemy się cenami transakcyjnymi m kw. z naszego majowego raportu. Na odpowiedzi czekamy pod adresem pr@metrohouse.pl do poniedziałku 20 maja do godz. 12.00. Wśród nadesłanych prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody książkowe!
 

AKTUALIZACJA: rozwiązanie konkursu
 

Prawidłowa odpowiedź to 35 mieszkań. Nagrody książkowe wysyłamy do Elżbiety K. (Kraków) i Marzeny A. (Piaseczno). Gratulujemy!

Pan nr 1 też chciałby ulokować wygraną na rynku nieruchomości:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=Ghx3t7sfkXc]


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Współpraca na 5+. Bardzo dobry kontakt. Wszystko wyjaśnianie zwięźle i zrozumiale. Przez labirynt związanych z transakcja kupna formalności poprowadzeni byliśmy ja dzieci za rączkę. Żadnych problemów. Podpowiedzi b.przydatne. Poszło szybko, łatwo i przyjemnie! Polecamy!"

— Dorota A, Toruń