2021-11-22

Co powinien wiedzieć każdy Agent Nieruchomości? Oto 10 najlepszych cytatów motywujących

Dostęp do pracy w branży nieruchomości praktycznie każdy. Zarówno ten, kto uwierzył, że mógłby się sprawdzić, jak i ktoś, kto nie ma lepszego pomysłu na życie. Rynek bardzo szybko weryfikuje predyspozycje i umiejętności Agentów, ale wciąż udaje się zrazić część Klientów. Profesjonalnych Pośredników na szczęście nie brakuje, ale i oni miewają trudne dni. Jeśli to właśnie Ty, mam dla Ciebie coś cudownego!

Co powinien wiedzieć każdy Agent Nieruchomości? Oto 10 najlepszych cytatów motywujących - cz.I

najlepsze cytaty motywacyjne

 

Zawsze, kiedy czytam książkę, zapisuję zdania, które w tamtej chwili coś we mnie zmieniły. W konsekwencji mam w domu pełno kolorowych karteczek, w miejscach, których nie da się pominąć. Są ze mną i mam nadzieję, że będą inspirujące również dla Ciebie, ale za chwilę ocenisz to sam.

 

„My nie robimy filmów, by zarabiać pieniądze. My zarabiamy pieniądze by móc robić więcej filmów.” Walt Disney

 

„Aby zapalać innych samemu trzeba płonąć.” Jacek Walkiewicz

 

Jest rzeczą oczywistą, że każdy z nas pracuje po to, by zarabiać. Jeśli jednak robi się to, co się kocha, praca ustępuje realizacji własnej pasji. To ona prowadzi najlepszych graczy na ścieżce zawodowej. Będzie Ci trudno osiągnąć sukces, wykonując zawód, który dla Ciebie samego nie wydaje się choć trochę fascynujący. Znam jeden sposób, by robić to, co się lubi. Zdradzę Ci ten sekret: trzeba zacząć lubić to, co się robi!

Jeśli jeszcze nie znalazłeś powodu, dla którego warto pozostać w zawodzie Agenta Nieruchomości lub straciłeś „powołanie”, zrób coś! Cokolwiek, co pobudzi Cię do zmian! Możesz zacząć od obejrzenia serialu dokumentalnego, czegoś w rodzaju „Pokochaj lub sprzedaj”! W każdym odcinku znajdziesz inspiracje w postaci praktyk Agentów podczas prezentacji domu, w negocjacjach, fotografii wnętrz lub ich aranżacji! Może okaże się, że spełnisz się w Home Stagingu, lub fotografii? Rozpal w sobie ogień!

Co jeszcze powinien wiedzieć każdy Agent Nieruchomości? Najlepsze cytaty motywujące - cz.II

co powinien wiedzieć każdy

 

„Umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi jest takim samym towarem jak kawa czy cukier. I za tę umiejętność zapłacę więcej niż za każdą inną pod słońcem.” John D. Rockefeller

 

Sztuka zjednywania sobie ludzi jest chyba jedną z najtrudniejszych i najbardziej pożądanych. Szczególnie w takich zawodach jak pośrednika nieruchomości. Wg badań przeprowadzonych w Carnegie Institute od Technology nawet w tak specjalistycznej branży jak inżynieria, sukces finansowy zależy w aż 85% od „inżynierii dusz”, a tylko w 15% od kwalifikacji. Jeśli sukces w znacznej mierze zależy od sympatii w grupie zawodowej, w której kontakty z drugim człowiekiem są znacznie rzadsze, co można powiedzieć o zawodzie agenta nieruchomości ? Dlatego jeśli zależy Ci by być polecanym, zachęcam Cię do rozwijania umiejętności komunikacji, wzbudzania entuzjazmu i sympatii. To od niej zależy Twój sukces!

 

„Bóg dał Ci dwoje oczu, dwoje uszu i jedne usta. Używaj ich proporcjonalnie.” Przysłowie Hebrajskie

 

 „Prawdziwą wiedzą jest znajomość przyczyn.” Francis Bacon

 

„Jeśli w ogóle jest jakiś sekret sukcesu, leży on w umiejętności przyjęcia punktu widzenia innych i patrzenia na rzeczy zarówno z pozycji rozmówcy, jak i własnej.” Henry Ford

 

Niezadowoleni Klienci nie kupują, nie wracają i nie polecają. Inwestując swój czas w spotkania nierozsądnym byłoby nie słuchać. Większość ludzi słucha, ale tylko część słyszy. Zrób wszystko, by znaleźć się wśród tych drugich!

 

„Prowadzenie działalności bez reklam jest jak mrugnięcie okiem do dziewczyny w ciemności. Wiesz, co robisz – ale nikt inny nie wie.” Stuart Henderson

 

Niekiedy zdarza się usłyszeć od Klientów, że współpracowali już z agencjami, ale ich praca ograniczyła się do opublikowania ogłoszenia o mieszkaniu na sprzedaż. Czy w rzeczywistości tak to wyglądało? Może tak, może nie. Ty każdego dnia masz szansę udowodnić, jak działa profesjonalista! Zaangażuj się! Najkorzystniej sprzedane nieruchomości to te, w których promocję zainwestowano konkretne działania i budżet. Powiedz swojemu Klientowi o działaniach marketingowych, jakie w jego imieniu podejmujesz. Informuj Go o wynikach i spraw, by wiedział, że jest dla Ciebie ważny. Jeśli to zrobisz, nawet jeśli transakcji nie będzie na horyzoncie, Klient nie zarzuci Ci pasywności i zaniedbania.

 

„Nie martwi mnie ktoś, kto oferuje ceny o 5% niższe. Niepokoi mnie ktoś, kto może zaoferować lepsze doznania dla Klienta.” Jeff Bezos

 

Zmora wszystkich Pośredników: jak powiedzieć o wysokości prowizji. A jednak są tacy, którzy nie mają tego problemu. Czy wiesz już dlaczego? Wzbudzają sympatię i wychodzą poza to, co konieczne. Ich pasja i zaangażowanie wykracza poza otwarcie drzwi podczas prezentację nieruchomości. I dla tych właśnie wynegocjowanie prowizji nie stanowi problemu. Wiedzą, że ich propozycja jest uczciwa. Większość ludzi przy wyborze Agenta nie postawi na tego z najniższą prowizją, lecz na osobę, którą da się lubić i sprawia wrażenie kogoś, kto swoją pracę wykonuje najlepiej jak może.

 

agent nieruchomości

Co powinien wiedzieć każdy Agent Nieruchomości? Najlepsze cytaty motywujące - cz.III

”Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie” Niels Bohr

 

„Kto nie chce, znajdzie powód. Kto chce, znajdzie sposób.” Autor Nieznany

 

Kiedy popełniasz błąd, nie poddawaj się. Nie popełniają błędów tylko Ci, którzy nic nie robią. To, co najważniejsze – by ich nie lekceważyć. Jeżeli nie przyjmiesz przegranej, błąd będzie tylko przystankiem w drodze do sukcesu. Informacją, czemu należy się dokładniej przyjrzeć i który element zmienić.

Pamiętaj, że nie stać Cię na półśrodki. Jeden z moich profesorów gdy traciłam zapał i przestawałam dbać o jakość tego, co wypuszczałam z rąk, mówił, że nie można być trochę w ciąży! Ocknij się z letargu i stań się liderem samego siebie. Twój sukces to Twoja osobista odpowiedzialność!

 

Trzymam za Ciebie kciuki!

 

Autor: Karolina Wasilewska-Buraczyk


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałbym jeszcze raz wyrazić swoją wdzięczność Pani Izabeli Janik za bardzo profesjonalne podejście, zadbanie o wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Wysoki profesjonalizm nie tylko przyczynił się do szybkiego i jak najbardziej skutecznego przebiegu podpisania umowy, lecz od początku wywołał we mnie wielkie zaufanie, co jest moim zdaniem szczególnie ważne w takiej sytuacji."

— Damian T., Gdynia