Czy pośrednik to zawód dla kobiet?

tulipanyDzisiaj wyjątkowy dzień - Święto Wszystkich Kobiet. Codzienne doświadczenia w pracy pokazują nam, że radzą one sobie doskonale w zawodzie pośrednika nieruchomości. Czemu zawdzięczają swoje sukcesy? Dziś kilka wspaniałych przedstawicielek płci pięknej z zespołu Metrohouse uchyla rąbka tajemnicy.

 


 

 

 

Agnieszka Żemaitis - Dyrektor biura Metrohouse Wola – Bemowo, Warszawa
 

Praca agenta nieruchomości jest niezwykle interesującym zawodem - łączy niebywale ciekawą branżę z możliwością poznawania ludzi. Moim zdaniem to idealny zawód dla kobiet, które potrafią zarządzać swoim czasem i nastawione są na realizację zadań. Od dawna wiadomo, że kobiety, jak nikt inny, są doskonale zorganizowane i odpowiedzialne. Oczywiście ogromnym atutem tego zawodu są również zarobki. I pod tym względem również dobrze sobie radzimy - wiemy jak i na co wydawać zarobione pieniądze ;)))




Silwana Piotrowicz - Kierownik Zespołu Galeria Mokotów, Warszawa
 

Kobiety wbrew pozorom lepiej od panów odnajdują się w naszym zawodzie, ponieważ posiadają bardziej rozbudowane umiejętności interpersonalne w zakresie nawiązywania kontaktów, łatwość sprawnego komunikowania się z innymi, budowania i podtrzymywania relacji międzyludzkich. Cechy te pozwalają zjednywać sobie ludzi, pozyskiwać sympatię oraz zachęcają do współpracy. To kobiety potrafią najlepiej budować relację nawiązaną z klientem, a następnie ją podtrzymywać i sprawić, aby jej jakość była pozytywna. Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że to właśnie panie na tym polu odnoszą  sukcesy, ponieważ są wytrwałe, konsekwentne, systematyczne, punktualne, doskonale zorganizowane. Dzięki elastycznym godzinom pracy, są w stanie pogodzić życie zawodowe z prywatnym i rodzinnym. Mają także większy dorobek życiowy i zawodowy. A… i do tego są piękne, inteligentne, uśmiechnięte, dobrze ubrane i mam wrażenie, że....wiedzą co mają zrobić jutro :-) Zapraszam kobiety do Naszego zawodu, bo to jest praca dla NAS wprost idealna. Drogie Panie, jeżeli jesteście zainteresowane pracą pośrednika, zapraszam do mojego Zespołu! Czekam na Wasze CV pod adresem: spiotrowicz@metrohouse.pl
 

 


Sylwia Stefańska - Kierownik Zespołu Arkadia, Warszawa
 

Zawód pośrednika jest stworzony dla kobiet, ponieważ potrafią one perfekcyjnie planować, organizować, wcielać nowe pomysły do działań. W relacji z klientem potrafią zrozumieć potrzeby, przekazywać dobre jak i złe informacje, a to rodzi atmosferę zaufania. Wyróżnia je cierpliwość i zdolność oceniania, intuicja. W kontakcie z klientem pracujemy na własną opinię, własne imię i nazwisko, zaś dobra reputacja to największy kapitał pośrednika. Ogromnym atutem jest możliwość dostosowania dnia pracy do własnych potrzeb i obowiązków, możliwość dowolnego organizowania i planowania. Kobiety w  roli pośrednika sprawdzają się jako osoby  akceptujące zmiany, są komunikatywne, umiejętnie i  łatwo nawiązują kontakty zarówno ze współpracownikami, jak i klientami. Ponadto, sprawdzają się w tym zawodzie jako osoby doskonale radzące sobie ze stresem i sytuacjami konfliktowymi oraz są samodzielne. Same cechy osobowościowe jednak nie wystarczą. Muszą z nimi współgrać wiedza dotycząca funkcjonowania rynku nieruchomości oraz odpowiednie przygotowanie merytoryczne i handlowe. Zawód pośrednika jest idealnie dopasowany do mojej osobowości, która nie trawi rutyny i odtwórczej pracy. Mnogość wyzwań osobowościowych, sprzedażowych i prawnych powoduje, że mój umysł pracuje wciąż na pełnych obrotach.
 



Elżbieta Szczucka - Doradca ds. nieruchomości, Metrohouse Olsztyn
 

Uważam, że pośrednik nieruchomości to jeden z najlepszych zawodów dla Kobiet. Daje on możliwość nieustannego rozwoju. Kobiety, które chcą realizować się zawodowo powinny spróbować pracy pośrednika . Bardzo do tego zachęcam. Nie należy ona do łatwych ale jest w niej bardzo dużo pozytywnych aspektów, np. poznawanie ciągle nowych osób, styczność z różnymi sytuacjami i okolicznościami na  rynku nieruchomości, rozwijanie umiejętności sprzedażowych i negocjacyjnych. Kobiety powinny spróbować tego zawodu bo każda z nas lubi zmiany i nieprzewidywalność sytuacji. Praca ta daje poczucie satysfakcji i samorealizacji. Jako kobieta-pośrednik bardzo dobrze się w tym czuję. Pozdrawiam cały zespół kobiet

 


 

Aneta Markowicz - Doradca ds. nieruchomości, Metrohouse Feniks, Warszawa
 

Cóż mogę powiedzieć o zawodzie pośrednika ? :) Według mnie praca dla kobiet na tym stanowisku jest ciekawa pod jednym warunkiem - kobieta musi lubić kontakt z ludźmi i być osobą otwartą. Pierwszy atut jaki przychodzi mi do głowy, to elastyczny czas pracy. Myślę, że  jest to szczególnie ważne dla Kobiet, jeśli poza pracą zawodową mają inne obowiązki. Pozwala im to na prawidłowe funkcjonowanie w życiu rodzinnym. Hmmm.... co jeszcze? W każdym mieszkaniu potrafimy dostrzec to, co jest piękne, ponieważ piękno tkwi w każdej z nas i wiemy jak je sprzedać :) Kobiety w tym zawodzie realizują się, stają się bardziej niezależne, także finansowo - to jest wspaniałe. Wszystkiego dobrego dla Was wspaniałe kobietki.

 



Angelika Karkosik - Doradca ds. nieruchomości , Metrohouse Babice
 

Pośrednikiem nieruchomości jestem stosunkowo od niedawna, ale już dostrzegam, że jako kobieta posiadam cechy, które ułatwiają nawiązywanie kontaktów. Moja kobieca intuicja pomaga mi szybko i sprawnie zbadać potrzeby klienta, co sprzyja dobrym relacjom. A co za tym idzie? Skuteczna, a zarazem przyjemna współpraca. Główną zaletą tego zawodu są nieograniczone możliwości rozwoju osobistego oraz zawodowego. Dzięki nieustannym kontaktom z klientami udoskonalam swoje umiejętności interpersonalne. Każda kobieta, która jest otwarta na ludzi oraz nowe wyzwania może zostać pośrednikiem, a cechy, które dodatkowo sprzyjają karierze to miła aparycja oraz nutka przebojowości.
 



Kamila Morek - Dyrektor biura, Metrohouse Kołobrzeg
 

Zawód pośrednika może być bardzo atrakcyjny dla kobiet, ze względu na możliwość uelastycznienia czasu pracy, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Mówię to z perspektywy mamy dwulatka, który potrzebuje wiele uwagi z mojej strony :) Zawód ten daje Kobiecie możliwość realizacji ambicji, ciągłego rozwoju oraz wzbogacania własnych możliwości.  Praca pośrednika jest odpowiednia dla kobiet odważnych, otwartych na świat i kontakt z ludźmi oraz lubiących wyzwania w postaci skomplikowanych negocjacji z klientem. Ogromnym atutem tej pracy jest na pewno satysfakcja finansowa dająca Kobiecie pełną niezależność, której każda z nas potrzebuje.

 



Alicja Jaroszewska - Manager Zespołu, Metrohouse Toruń
 

Dla mnie największym atutem zawodu pośrednika jest elastyczny czas pracy. Kobieta-pośrednik może być matką, żoną, prowadzić własną firmę i nie walczyć przy tym z czasem. Nigdy nie popada w monotonię, ciągle się rozwija,  a dzięki temu, że codziennie ,,zbawia” świat swoich klientów świetnie radzi sobie z własnymi kłopotami. Dodatkowym filarem jest wizerunek - tu w krótkim czasie nauczysz się zawodu, negocjacji i sprzedaży, i staniesz się bizneswoman na najwyższym poziomie, a każdy sukces będzie podbudowywał Twoją wartość i pewność siebie. No i większość z nas uwielbia stroić się w eleganckie sukienki, a wszystkie szpilki to buty do pracy - taki uniform to nieustanny pretekst do zakupów :)

Opracowanie: Marzena Piotrowska
Photo credit: Rene Mensen via Foter.com / CC BY


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Dziękujemy (z Żoną), za sprawne i szybkie załatwienie sprzedaży/kupna przedmiotowej działki.Choć nie obyło się bez nieco nerwowej atmosfery na końcu (z powodu nieoczekiwanej zmiany zdania przez sprzedającą), to jednak szczęśliwie udało się nam (między innymi dzięki rzeczowej i spokojnej Pana argumentacji), sprawę doprowadzić do końca."

— Dariusz Sz., Gdańsk