Jak wypromować nieruchomość na sprzedaż – 10 nietypowych sposobów agentów

jak wypromować nieruchomość na sprzedażW dzisiejszych czasach, w których promocja w Internecie jest już normą,  same publikacje w social media nie wystarczą. Agenci chcąc wyróżnić swoją ofertę, muszą wykazać się kreatywnością dużo większą niż dawniej. Jak wypromować nieruchomość na sprzedaż? Serwis usnews.com przedstawił 10 niecodziennych metod, które agenci nieruchomości wykorzystują w celu sprzedaży nieruchomości.  Jesteście ciekawi, jakich? Zobaczcie opracowanie Metrohouse :)
 

1.    Wstrzymanie się z umieszczeniem oferty na portalu ogłoszeniowym
 

Umieszczenie oferty nieruchomości na portalu z ogłoszeniami wydaje się pierwszym krokiem. Czasami jednak warto z tym poczekać. Oferta może skusić kupujących swoją niedostępnością, ponieważ w ich oczach będzie czymś unikatowym, niedostępnym dla każdego. Ponadto, wstrzymanie się z jej publikacją pozwoli na zebranie ,,feedbacku” od potencjalnych klientów i ustawienia odpowiedniej ceny w momencie zamieszczenia na portalu. Pamiętajmy, że zawyżona cena, która następnie zostaje obniżona, wzbudza podejrzenia w stosunku do samej nieruchomości.
 

2.    Szukanie nowych grup klientów
 

Agenci, którym zależy na sprzedaży lub wynajmie luksusowych lub nietypowych nieruchomości , nie ograniczają się do standardowej grupy klientów.  Starają się dotrzeć nie tylko do osób, które szukają mieszkania dla siebie i rodziny na lata lub inwestorów, którzy chcą kupić nieruchomość pod wynajem. Poszukują klientów z zamkniętych środowisk. Zwykle są to przedstawiciele ambasad, sportowcy, czy celebryci. Innym sposobem jest oferowanie nieruchomości pod wynajem telewizji. Dotarcie do takich grup osób wymaga większego wysiłku oraz stworzenia specjalnej, dedykowanej oferty, ale często jest  dużo lepszym wyjściem niż czekanie, aż odpowiedni klient natrafi na nasze ogłoszenie umieszczone w Internecie wśród tysięcy innych.
 

3.    Video oferta
 

Jak wiadomo, zdjęcia  nie oddają do końca rzeczywistości i nie są w stanie pokazać wszystkich detali. Co więc zrobić, jeśli po sesji zdjęciowej nieruchomości wciąż czujemy niedosyt? Nagrać film. I nie mamy na myśli pokazu slajdów stworzonego ze zdjęć.  Powinien on pokazywać najbardziej reprezentatywne pomieszczenia w oferowanej nieruchomości i sprawiać, aby osoba oglądająca miała odczucie podróżowania po niej. Warto mieć na uwadze dobór odpowiedniej muzyki, która potrafi znacząco wpłynąć na odbiór nagrania. Pamiętajmy jednak, żeby film nie trwał dłużej niż około minuty, ponieważ po tym czasie klient może stracić zainteresowanie i zacząć go przewijać . Może to skutkować przeoczeniem jednej z kluczowych zalet apartamentu - a przecież tego byśmy nie chcieli!
 

4.    Używanie dronów
 

Ze względu na dużą konkurencję, tradycyjne nagranie nieruchomości może okazać się niewystarczające. Dlatego agenci szukają sposobu, żeby podnieść jego jakość i wyróżnić wśród innych. Coraz częściej wykorzystują w tym celu drony.  Potrafią one stworzyć niesamowite ujęcia z lotu ptaka, co jest szczególnie korzystne w przypadku domów i działek. Urządzenia te znajdują swoje zastosowanie również w wysokich pomieszczeniach kamienic , obejmując całe ich wnętrze.  Na rynku jest coraz więcej firm oferujących wypożyczenie drona wraz z usługą doświadczonego operatora.
 

5.    Organizacja open house
 

Kolejną niecodzienną metodą, stosowaną  przez agentów w celu promocji nieruchomości, jest urządzanie open house.  Jest to dzień  otwarty, organizowany w danej nieruchomości, podczas którego osoby zainteresowane mogą się do niej wybrać, obejrzeć na żywo i porozmawiać z agentem. Metoda ta jest bezpieczna ze względu na fakt udostępnienia adresu mieszkania tylko zidentyfikowanym osobom, które zapisały się wcześniej na wydarzenie. W realiach amerykańskich to podstawa działań promocyjnych, ale także w polskich warunkach pośrednicy coraz częściej wykorzystują open house, by zachęcić potencjalnych nabywców do zainteresowania się ofertą.
 

6.    Prezentacje o ustalonych godzinach
 

W opozycji do organizowania open house, można także zapełnić jeden dzień w tygodniu regularnymi prezentacjami  jednej nieruchomości o ustalonych godzinach. Najlepiej wybrać sobotę, ze względu na większą ilość dostępnych godzin, nie tylko wieczornych. Podczas takiego spotkania agent będzie miał większe poczucie kontroli nad sytuacją, a także będzie mógł zająć się klientami w 100 % podczas przeznaczonego im czasu. Zaletą tego typu wydarzeń jest również fakt, że kupujący widzą, jak duże jest zainteresowanie ofertą, kiedy spotykają na żywo inne osoby poszukujące nieruchomości o podobnych parametrach.
 

7.    Zaproszenie sąsiadów do nieruchomości
 

Wbrew pozorom, zorganizowanie eventu dla osób z sąsiedztwa, również tego dalszego, może okazać się opłacalne. Ludzie chętnie kupują nieruchomości w swoim bliskim sąsiedztwie. Historia zna wiele przypadków, w których osoby odwiedzając nieruchomość w swojej okolicy, zdecydowały się na jej zakup. Gdyby nie ta wizyta, nigdy nie dowiedziałyby się, jak dom lub mieszkanie wygląda w środku. Jak widać, ciekawość może być pierwszym stopniem do.. udanej transakcji :)
 

8.    Home staging
 

Wielu sprzedających nie chce korzystać z usługi home stagingu w obawie przed niepotrzebnymi kosztami. Wydaje im się, że lepiej będzie zostawić już istniejące meble i uporządkować używane przedmioty. Jest to duży błąd, ponieważ przedmioty pozostawione przez poprzednich właścicieli personalizują wnętrze. Home staging ma na celu nadanie mieszkaniu możliwie uniwersalnego wyglądu,  tak aby kupujący mogli z łatwością wyobrazić sobie siebie w nowym lokum.  Ma to wpływ na szybkość jego sprzedaży, a nawet na zwiększenie jego wartości.
 

9.    Wykorzystywanie wysokiej ceny jako zalety
 

Największym lękiem sprzedających jest uzyskanie zaniżonej ceny za ich nieruchomość. Wydaje im się, że receptą na to jest jak najszybsza sprzedaż za ,,kompromisową” cenę, nie do końca odpowiadającą ich oczekiwaniom. Agenci coraz częściej podkreślają jednak, że jeśli poświęcimy na promocję, a co za tym idzie – na sprzedaż więcej czasu, będzie możliwe sprzedanie jej po cenie, jaką naprawdę chcielibyśmy uzyskać. Dzieje się tak dzięki budowaniu renomy nieruchomości , a także inwestycjom w działania podnoszące jej wartość, takie jak np. home staging.
 

10.    Znajdowanie klientów, jeszcze zanim sami wiedzą, że nimi będą
 

Obecnie agenci nie ograniczają się tylko do klientów kupujących, którzy sami się do nich zgłoszą. Przeglądanie ogłoszeń internetowych to też za mało. Pośrednik nieruchomości powinien być zorientowany w sytuacji na.. rynku pracy. Wiedząc, np. że jakaś firma zmienia swoją lokalizację, może wysłać ofertę do jej pracowników jeszcze zanim sami zaczną szukać mieszkania. Zawsze trzeba być o krok do przodu!

Marzena Piotrowska


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

Z wdzięcznością informuję Dyrekcję Metrohouse w Warszawie, że wyjątkowo dobrze układa się moja współpraca w sprawie sprzedaży i kupna mieszkania z Panią Bożeną Gwiazdowską – Waszym pośrednikiem. Jest to osoba niezwykle uczynna, życzliwa i kompetentna. Moja współpraca na zasadzie umowy otwartej trwa nadal. Dziękuję

— Irena, Warszawa