Jak zmniejszyć koszty przeprowadzki - 5 sposobów

przeprowadzkaZmiana miejsca zamieszkania jest  dla każdego z nas wielkim przeżyciem, które samo w sobie wiąże się ze stresem i wydatkami. Jak sprawić, żeby nie pochłonęło ono niepotrzebnie znacznych nakładów finansowych? Metrohouse przygotowało 5 sposobów, które pokażą, jak zmniejszyć koszty przeprowadzki.
 

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy
 

Moment przeprowadzki jest dobrą okazją do zrobienia generalnych porządków. Wykorzystaj ten czas na zastanowienie się, które rzeczy będą Ci naprawdę potrzebne w nowym miejscu zamieszkania, a które chcesz zabrać z sentymentu.  Część rzeczy znajduje się już w wyposażeniu  mieszkania, do którego się przeprowadzasz. Zrób zdjęcia jego wnętrza, a następnie sporządź listę artykułów, które są do niego potrzebne – z podziałem na te, które już masz i będą pasować do nowego wystroju i te, które powinieneś kupić.
 

Zaoszczędź na transporcie
 

Koszty transportu, takie jak opłata za paliwo podczas przeprowadzki są nieuniknione i zależą od dystansu między starą lokalizacją, a nową.  Możemy jednak je zmniejszyć, jeżeli odpowiednio zaplanujemy transport. Ważne jest spakowanie wszystkiego w taki sposób, aby zajęło możliwie jak najmniej miejsca. Nie da się tego zrobić na ostatnią chwilę. Pudełka powinny być wystawione zanim przyjedzie transport, tak aby nie okazało się, że część rzeczy nie została zabrana i trzeba będzie się po nie wrócić. Dobrym rozwiązaniem jest przewiezienie mniejszych rzeczy własnym samochodem. W ich przypadku warto sprawdzić także koszt usług pocztowych. Może okazać się niższy niż paliwa. Jeżeli nasz budżet jest ograniczony, a my jesteśmy dobrze zorganizowani, korzystne może być wynajęcie samochodu transportowego w alternatywie do zapłaty firmie obsługującej przeprowadzki. Planując zakup nowego wyposażenia do mieszkania, wybierz się do sklepu, który oferuje darmowy transport.
 

Skorzystaj z przyjacielskiej pomocy
 

Jeżeli rzeczy nie jest dużo, może się okazać, że niepotrzebne będzie ani skorzystanie z usług firmy organizującej przeprowadzki, ani wynajęcie samochodu. Wystarczy poprosić znajomych z samochodem o pomoc przy transporcie. Dzięki temu możemy zaoszczędzić również pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć  na pracowników  pomagających wnosić nasze rzeczy.
 

Zorganizuj przeprowadzkę w tygodniu i poza sezonem
 

Chcesz się przeprowadzić  w weekend? Nie Ty jeden! Dlatego jeśli masz możliwość wzięcia dnia wolnego w ciągu tygodnia, nie wahaj się. Ceny usług firm przeprowadzkowych, czy wynajęcia trucka będą niższe. Ta sama zasada tyczy się przeprowadzki poza sezonem. Najwięcej ludzi przeprowadza się w okresie wakacyjnym, dlatego jeśli mamy taką możliwość, warto zmienić miejsce zamieszkania w innym czasie.
 

Zaplanuj przeprowadzkę wcześniej
 

Przeprowadzka nie powinieneś zostawiać na ostatnią chwilę. Szczególnie, jeśli Twój budżet jest ograniczony. Wcześniejsze zaplanowanie pozwoli na rozważenie większej ilości opcji i wybranie najtańszej spośród nich. Wcześniejsze zaplanowanie pozwoli również na odpowiednie spakowanie rzeczy, a także na zorganizowanie pudeł. Możemy skorzystać z kartonów niepotrzebnych obsłudze supermarketu, oszczędzając dzięki temu pieniądze potrzebne na zakup specjalnych opakowań do przeprowadzek w specjalistycznym sklepie.

 

 

 

Marzena Piotrowska


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Uważam, iż Pani Sajnóg może być wzorem i przykładem dla innych, gdzie jej ludzkie podejście i zdolności menadżerskie jak i wysoka kultura osobista gwarantują zadowolenie klientów i zwiększają dochody Państwa firmy[...] To dzięki Pani Sajnóg klient zgodził się na wszystkie nasze propozycje i wyszedł z przeświadczeniem dobrze wynegocjowanej umowy".

— Bogdan A., Warszawa