Krótkoterminowy wynajem mieszkań


Ostatnimi czasy turyści coraz częściej zastępują hostel, czy hotel prywatnym mieszkaniem. Zamiast wynająć pokój w hotelu, wolą skorzystać z ofert osób, które oferują nocleg w prywatnych mieszkaniach lub lokalach zakupionych specjalnie dla celów krótkoterminowego wynajmu.

Czy cena jest adekwatna do jakości?

Każdy dom jest inny, a także każdy człowiek ma inne wymagania wobec poszukiwanego miejsca na nocleg. W większości ogłoszeń, ceny za wynajem pokoju, czy mieszkania są niższe niż skorzystanie z ofert hoteli bądź hosteli. Standard wynajmowanych pokoi i mieszkań na ogół jest wysoki, ponieważ właściciele muszą czymś zachęcić turystę, żeby wybrał jego lokum, a nie hotel, zwłaszcza, że hotele często wygrywają jednak lokalizacją oraz opcją posiłków i dodatkowych usług.

Z perspektywy wynajmującego

Krótkoterminowy wynajem dla wynajmującego jest o wiele bardziej opłacalny. Przykładowo, wynajmując kawalerkę w centrum Warszawy możemy liczyć na ok. 2000 zł, czyli w przeliczeniu na doby jest to ok. 66 zł. Wynajmując to samo mieszkanie krótkoterminowo, możemy liczyć na ok. 200 zł, czyli 3 razy więcej niż przy tradycyjnym wynajmie.
Nawet przy tradycyjnym, długoterminowym wynajmie musimy liczyć się z tym, że najemca w każdej chwili, pomimo podpisania umowy, może zrezygnować z wynajmu, co wiąże się z poszukiwaniem nowych lokatorów. W wynajmie krótkoterminowym pobyty ograniczają się zwykle do 2 nocy, ale chętnych na taką formę wynajmu nie brakuje – zwłaszcza w miastach turystycznych. Wynajmując długoterminowo, poza okresowymi remontami, nie musimy dbać specjalnie o swoje mieszkanie, jednak wynajmując mieszkanie na kilka nocy musimy systematycznie troszczyć się o porządek oraz przed przyjazdem lokatorów zapewnić im świeżą pościel, ręczniki oraz czyste naczynia i sztućce. Jeśli nie wynajmujemy lokatorom całego mieszkania tylko wydzielony pokój w mieszkaniu, w którym sami mieszkamy, to oczywiście wadą jest to, że nie znamy osób z którymi mieszkamy pod jednym dachem. Dla wielu osób jest to istotną barierą, która powoduje, że rezygnują z takiej formy wynajmu.

Z perspektywy najemcy

Dla turysty lub osoby podróżującej służbowo możliwość mieszkania w wynajętym na doby lokalu to przede wszystkim spory komfort. Ma możliwość korzystania z kilku pomieszczeń w domu, całego wyposażenia, może korzystać z kuchni i krótko mówiąc poczuć się jak we własnym mieszkaniu.  Decydując się na krótkoterminowy wynajem możemy mieć pewność, że mieszkanie będzie po prostu zadbane i dobrze wyposażone – zresztą portale oferujące tego typu oferty udostępniają skrupulatne opisy każdej oferty z licznymi zdjęciami. Co ważne najczęściej duży atut to cena – niższa niż w pobliskich hotelach.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Gratuluję tak wspaniałego, energicznego i zaangażowanego pracownika jak Pani Anna Chmielecka. Kupowałam zwykłą kawalerkę, a byłam obsłużona jakbym kupowała apartament za milion dolarów. To miłe, że są jeszcze firmy i ludzie, w których wyznacznikiem standardów świadczenia usług nie jest tylko zasobność portfela klienta, ale po prostu chęć pomocy i profesjonalne, indywidualne podejście."

— Aneta K., Legionowo