Krótkoterminowy wynajem mieszkań


Ostatnimi czasy turyści coraz częściej zastępują hostel, czy hotel prywatnym mieszkaniem. Zamiast wynająć pokój w hotelu, wolą skorzystać z ofert osób, które oferują nocleg w prywatnych mieszkaniach lub lokalach zakupionych specjalnie dla celów krótkoterminowego wynajmu.

Czy cena jest adekwatna do jakości?

Każdy dom jest inny, a także każdy człowiek ma inne wymagania wobec poszukiwanego miejsca na nocleg. W większości ogłoszeń, ceny za wynajem pokoju, czy mieszkania są niższe niż skorzystanie z ofert hoteli bądź hosteli. Standard wynajmowanych pokoi i mieszkań na ogół jest wysoki, ponieważ właściciele muszą czymś zachęcić turystę, żeby wybrał jego lokum, a nie hotel, zwłaszcza, że hotele często wygrywają jednak lokalizacją oraz opcją posiłków i dodatkowych usług.

Z perspektywy wynajmującego

Krótkoterminowy wynajem dla wynajmującego jest o wiele bardziej opłacalny. Przykładowo, wynajmując kawalerkę w centrum Warszawy możemy liczyć na ok. 2000 zł, czyli w przeliczeniu na doby jest to ok. 66 zł. Wynajmując to samo mieszkanie krótkoterminowo, możemy liczyć na ok. 200 zł, czyli 3 razy więcej niż przy tradycyjnym wynajmie.
Nawet przy tradycyjnym, długoterminowym wynajmie musimy liczyć się z tym, że najemca w każdej chwili, pomimo podpisania umowy, może zrezygnować z wynajmu, co wiąże się z poszukiwaniem nowych lokatorów. W wynajmie krótkoterminowym pobyty ograniczają się zwykle do 2 nocy, ale chętnych na taką formę wynajmu nie brakuje – zwłaszcza w miastach turystycznych. Wynajmując długoterminowo, poza okresowymi remontami, nie musimy dbać specjalnie o swoje mieszkanie, jednak wynajmując mieszkanie na kilka nocy musimy systematycznie troszczyć się o porządek oraz przed przyjazdem lokatorów zapewnić im świeżą pościel, ręczniki oraz czyste naczynia i sztućce. Jeśli nie wynajmujemy lokatorom całego mieszkania tylko wydzielony pokój w mieszkaniu, w którym sami mieszkamy, to oczywiście wadą jest to, że nie znamy osób z którymi mieszkamy pod jednym dachem. Dla wielu osób jest to istotną barierą, która powoduje, że rezygnują z takiej formy wynajmu.

Z perspektywy najemcy

Dla turysty lub osoby podróżującej służbowo możliwość mieszkania w wynajętym na doby lokalu to przede wszystkim spory komfort. Ma możliwość korzystania z kilku pomieszczeń w domu, całego wyposażenia, może korzystać z kuchni i krótko mówiąc poczuć się jak we własnym mieszkaniu.  Decydując się na krótkoterminowy wynajem możemy mieć pewność, że mieszkanie będzie po prostu zadbane i dobrze wyposażone – zresztą portale oferujące tego typu oferty udostępniają skrupulatne opisy każdej oferty z licznymi zdjęciami. Co ważne najczęściej duży atut to cena – niższa niż w pobliskich hotelach.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałbym jeszcze raz wyrazić swoją wdzięczność Pani Izabeli Janik za bardzo profesjonalne podejście, zadbanie o wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Wysoki profesjonalizm nie tylko przyczynił się do szybkiego i jak najbardziej skutecznego przebiegu podpisania umowy, lecz od początku wywołał we mnie wielkie zaufanie, co jest moim zdaniem szczególnie ważne w takiej sytuacji."

— Damian T., Gdynia