Łódź - brzydkie kaczątko, czy łabędź?


Fundament „przemysłowej Łodzi” powstał w 1820 r., kiedy to Łódź zyskała miano miasta przemysłowego, a dokładniej ośrodka tkackiego i przemysłowego. Historyczna Łódź ma swoje odzwierciedlenie do dziś. Niewiele jest polskich miast, w których pozostało tyle przedwojennych budynków. Niezaprzeczalne jest jednak, że nie ma drugiego takiego miasta w Polsce, w którym budynki te zostały odpowiednio zaaranżowane i sprzedawane są aktualnie jako tzw. lofty. W poniższym artykule przeczytacie o tym, czy warto mieszkać w Łodzi.


Chcę mieszkać w Łodzi!


Mimo tego, iż Łódź jest jedynym z większych miast w Polsce, to ceny mieszkań są dużo niższe niż np. w Krakowie, Warszawie, Gdańsku czy Poznaniu. W ostatnim kwartale 2016 r.  średnia cena za m kw. mieszkania z rynku pierwotnego w Łodzi wynosiła 3 667 zł. Dla porównania cena w Warszawie jest ponad dwa razy wyższa – 7 541 zł, w Krakowie natomiast było to 6 042 zł, a w Gdańsku 5 718 zł*. Łódź jest mozaiką kulturową, co ma również swoje odzwierciedlenie w budownictwie. Istnieją liczne odnowione kamienice i obiekty pofabryczne, osiedla bloków z wielkiej płyty, jak również nowopowstałe osiedla mieszkalne, które od kilku lat powstają w Łodzi jak i okolicach. Łódź jako jedno z niewielu miast oferuje też mieszkania, które zostały zaaranżowane po starych fabrykach, które są połączeniem nowoczesnego designu z ….. historią.

 

Kulturalna Łódź


Łódź – najszybciej rozwijające się miasto pod względem kultury. Organizowane są liczne festiwale filmowe, pokazy, mecze oraz wystawy. Powstaje coraz więcej nowych przedsiębiorstw – gdzie potrzebne są „ręce do pracy”, a „ręce te” mogą się wyszkolić na łódzkich wyższych uczelniach, które są naprawdę na wysokim poziomie. Urok Łodzi tkwi również w tym, iż ma mnóstwo zielonych terenów, co umila życie w tym mieście. Wspaniałą atmosferę tworzą fabryki, gotyckie zamki oraz kamienice, które są charakterystyczne dla Łodzi i rozkochują w sobie niejednego turystę.


Mieszkaj w Łodzi, pracuj w Warszawie


Z racji tego, że Łódź położona jest w centrum Polski, ma genialne połączenie z innymi dużymi miastami: Warszawą, Poznaniem i Wrocławiem. Dojazd z Łodzi do Warszawy samochodem zajmuje ok. godzinę, w przypadku połączenia kolejowego jest ok. 1,20h. Warto jednak dodać, że dojazd z miejscowości graniczących ze stolicą do centrum miasta zajmuje porównywalną ilość czasu. Zatem nikogo nie dziwi już widok osoby, która pracuje w Warszawie, a zakupiła o połowę tańsze mieszkanie w Łodzi.


Łódzkie lofty


Niegdyś lofty kojarzyły się z głównie z surowymi wnętrzami, po starych fabrykach czy kamienicach. Większości wydawało się, że jak zapukają do drzwi takiego loftu otworzy je artysta w okrągłych okularach, w spodniach w kratę i z fajką w buzi, a wnętrze mieszkania wypełnione będzie rzeźbami, czy obrazami. Oczywiście kiedyś tak było, jednak obecnie właściciel loftu to nie tylko artysta. Zainteresowanie łódzkimi loftami jest coraz większe. Czy one nas urzekają? Główną cechą loftów jest otwarta przestrzeń z dużymi oknami na całą wysokość lokum. Z racji „swojej wysokości” mieszkania typu loft często zaaranżowane są jako wielokondygnacyjne np. poprzez antresole. Loft to mieszkanie sprawiające wrażenie stanu surowego, w którym widoczny jest labirynt kabli i rur, co jest bardzo designerskie i nadaje urok naszemu „M”. Połącznie starych części architektonicznych z nowoczesnością sprawią, że życie w lofcie to nie tylko zwykłe mieszkanie, ale to mieszkanie nieustannie pobudzające naszą wyobraźnię. W ofercie Metrohouse znajduje się kilkadziesiąt ciekawych loftów – można je obejrzeć tu: http://bit.ly/2j9h4po Dodajmy, że są one dostępne tylko u naszych pośredników.


Mimo tego, że istnieje wiele opinii na temat życia w Łodzi, musimy mieć na uwadze, że jest to miasto w pierwszej 5-tce najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Dlatego z biegiem lat Łódź zyskuje na popularności, a większość negatywnych opinii opierana jest na „Starej Łodzi” i staje się nieaktualna.

-----------------------------

* Polski Rynek Nieruchomośc, Raport Metrohouse i Espandera – Niezależnego Doradcy Finansowego, Styczeń 2017.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pragnę podkreślić wysoką jakość usługi z jaką się spotkałam. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta, jaką przygotował dla mnie Pan Jarosław Machoń. Pracownik nie ograniczył się tylko do zaprezentowania ofert sprzedaży mieszkań, ale przedstawił również opis linii komunikacyjnych z poszczególnych miejsc, czas przejazdu i czas dojścia pieszo do przystanku."

— Marzanna P., Gdańsk