Mama jako agent nieruchomości

Po pewnym czasie niejednej z Was pojawiła się myśl o powrocie do aktywności zwodowej, ew. o poszukaniu nowych wyzwań na rynku pracy.

Praca na etat dla mam posiadających małe dzieci to nie lada wyzwanie. Dlaczego? Wiąże się to ze znalezieniem dla dziecka żłobka, powierzenie go pod opiekę często zupełnie obcej osobie. Na początku oczywiście pojawia się stres. Myślisz cały dzień o dziecku,  zastanawiasz się, czy wszystko w porządku z Twoją pociechą oraz zwyczajnie tęsknisz. Myślami nieustannie jesteś ze swoim dzieckiem… a co za tym idzie? Spada wydajność Twojej pracy i pojawia się stres. Jak temu zaradzić?  Mamy dla Ciebie pracę, dzięki której wielu młodym mamom udaje się połączyć pracę zawodową z opieką nad dziećmi.

A może zostać agentką nieruchomości?

Decyzja o powrocie do pracy jest bardzo trudną decyzją, jednak nie wszystkich rodziców jest stać na to, aby wziąć dodatkowo urlop wychowawczy. Ciężko jest wrócić do pracy w pełnym wymiarze godzin, zwłaszcza przy pierwszym dziecku. Jednak pomimo tego, iż pociecha jest oczkiem w głowie mamy i poświęcamy jej większość czasu, to jednak po chwilach spędzonych z dzieckiem pojawia nam się ochota na to, by mówiąc potocznie, „wyjść do ludzi”.

Dlaczego sądzimy, że mamy świetnie nadają się do roli agentki nieruchomości?

1.    Bo uwielbiają pracować z ludźmi!
Jeśli większość czasu spędzasz w domu ze swoim dzieckiem, a czasami masz ochotę na to, by po prostu spotkać się z nowymi osobami, elegancko się ubrać – praca w roli agentki nieruchomości jest właśnie dla Ciebie :) Część czasu pracy agenta, to zadania, które mogą być wykonywane w domu przy komputerze i telefonie, kiedy to możesz równocześnie zajmować się dzieckiem. Ale są jeszcze spotkania, prezentacje nieruchomości – czyli możliwość bezpośredniego kontaktu z ludźmi.
 

2.    Bo świetnie zarządzają swoim czasem
Każda mama z racji natłoku obowiązków staje się mistrzem w zarządzaniu swoim czasem. Jako agentka również sama decydujesz o tym, jak wygląda Twoja praca. Sama ustawiasz sobie grafik spotkań z klientami, więc jeśli Twoje dziecko jest chore, spokojnie możesz pracować z domu. Nie musisz mieć wyrzutów sumienia, że zostawiasz chore dziecko w domu z opiekunką lub babcią i idziesz do pracy. Dodatkowo, nie tracisz czasu na bezproduktywne siedzenie za biurkiem.
 

3.    Bo mają masę przydatnych umiejętności miękkich
Wykorzystaj umiejętności, jakie nabyłaś podczas opieki nad dzieckiem. Mama to np.  genialny negocjator. Agentka nieruchomości musi potrafić negocjować, a kto jest lepszym negocjatorem od mamy? Rozmowy z dzieckiem, to ciągłe negocjacje, bo ile razy słyszymy: „Mamo, mogę zjeść batona - Możesz, ale po obiedzie – Mamo, ale ja chce teraz…”. Umiejętności negocjacji przydadzą się przy podpisywaniu umowy, czy ustalaniu ceny.
 

4.    Bo mają dużą dozę empatii.
Kto jak nie „Mama Agentka” umie „wejść w buty klienta”, wyczuć jego prawdziwe intencje, dotrzeć do przesłanek zakupu/sprzedaży nieruchomości, których z różnych względów nie chce podawać agentowi. To znacznie ułatwia pracę i selekcję ofert.
 

5.    Bo młode mamy to mistrzynie w stawianiu sobie celów i ich realizacji!
Po przerwie spowodowanej wychowaniem dziecka zapewne chcesz z dużym impetem powrócić do aktywności zawodowej. Stawiasz sobie jasno sprecyzowane plany i dążysz do ich realizacji. Lubimy to. Takich cech oczekujemy od naszych agentów!

 

Mamy dla Ciebie ofertę pracy!

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałabym podziękować Panu Marcinowi Grodzkiemu, najlepszemu agentowi, z jakim miałam kontakt - za poświęcony czas oraz fachową i rzetelną pomoc przy negocjacjach oraz przy sprawdzeniu nieruchomości. Dzięki panu Marcinowi kupiłam wymarzone mieszkanie."

— Anna M., Kielce