Opłaca się negocjować

negocjacjeCyklicznie przygotowujemy Barometr Metrohouse, w którym badamy warszawski rynek wtórny mieszkań pod kątem możliwości negocjacji cen i długości czasu sprzedaży. Tym razem mamy dobre informacje dla nabywców mieszkań.

Przeglądając transakcje przeprowadzone za pośrednictwem Metrohouse w maju i czerwcu br. wyliczyliśmy, że średnie negocjacje ceny wyniosły 3,8 proc. Pewnie powiecie, że to nadal niewiele, dlatego dla pocieszenia dodamy, że w kilku przypadkach najlepsi negocjatorzy odchodzili od stołu z ceną niższą o więcej niż 10 proc. Takich przypadków nie było zbyt wiele, ale rekordziście udało się w ostatnich dwóch miesiącach wynegocjować aż 15 proc. Najłatwiej było negocjować ceny mieszkań w budynkach oddanych do użytku w latach 80-tych.


Dla kontrastu warto wspomnieć, że nie wszystkim kupującym udało się obniżyć cenę żądaną przez sprzedających. Co siódma transakcja zakończyła się sprzedażą po cenie równej cenie ofertowej – czyli mówiąc prościej, nabywca nie wynegocjował nawet złotówki.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Poznaliśmy bardzo wielu pośredników i powiem w imieniu rodzinki, że współpraca z Panem Bartoszem była najbardziej sympatyczna. Ogromna życzliwość, empatia i obiektywizm to cechy, które wróżą Panu wielkie powodzenie w zawodzie. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy."

— Lidia K. z rodziną, Wrocław