Opłaca się negocjować

negocjacjeCyklicznie przygotowujemy Barometr Metrohouse, w którym badamy warszawski rynek wtórny mieszkań pod kątem możliwości negocjacji cen i długości czasu sprzedaży. Tym razem mamy dobre informacje dla nabywców mieszkań.

Przeglądając transakcje przeprowadzone za pośrednictwem Metrohouse w maju i czerwcu br. wyliczyliśmy, że średnie negocjacje ceny wyniosły 3,8 proc. Pewnie powiecie, że to nadal niewiele, dlatego dla pocieszenia dodamy, że w kilku przypadkach najlepsi negocjatorzy odchodzili od stołu z ceną niższą o więcej niż 10 proc. Takich przypadków nie było zbyt wiele, ale rekordziście udało się w ostatnich dwóch miesiącach wynegocjować aż 15 proc. Najłatwiej było negocjować ceny mieszkań w budynkach oddanych do użytku w latach 80-tych.


Dla kontrastu warto wspomnieć, że nie wszystkim kupującym udało się obniżyć cenę żądaną przez sprzedających. Co siódma transakcja zakończyła się sprzedażą po cenie równej cenie ofertowej – czyli mówiąc prościej, nabywca nie wynegocjował nawet złotówki.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pan Łukasz Sadowski zasłużył na wiele pozytywnych komentarzy. Dziękujemy za wspaniałą obsługę, będziemy Pana polecać, ponieważ jest Pan bardzo kompetentny, profesjonalny i Firma powinna być z Pana dumna. Odezwiemy się ponownie ze zleceniem sprzedaży innej nieruchomości."

— Karolina G., Łódź