POKEMON GO, a wartość nieruchomości

Wróciły! Małe stworki znane z lat 90-tych znowu są do gotowe do tego, żeby je łapać. Tym razem Nintendo wyszło naprzeciw potrzebom użytkowników i modzie na aktywny sposób spędzania czasu. POKEMON GO, dzięki wykorzystaniu kamerki w telefonie, łączy wirtualną grę z realnym światem. Możesz łapać pokemony występujące w miejscu, w którym się aktualnie znajdujesz – widzisz je na ekranie telefonu, na tle obrazu okolicy rejestrowanego na bieżąco kamerą.

Jaki związek z rynkiem nieruchomości ma pojawienie się POKEMON GO? Okazuje się, że duży. Szczególnie kiedy zauważysz, że wokół Twojego domu krążą ludzie z telefonami w ręku, a podjazd do niego jest zablokowany co chwilę przez inny samochód. Wtedy na jaw wychodzi fakt, że Twoja nieruchomość, bez Twojej zgody i świadomości, stała się ARENĄ POKEMON GO.

 

Co to jest ARENA POKEMON GO?
 

ARENA POKEMON GO to miejsce, o którego zdobycie walczą kilkuosobowe drużyny, wykorzystując do tego celu posiadane pokemony. Zwycięska drużyna zostaje właścicielem danej ARENY – wirtualnym. Bardzo często ku zdziwieniu realnego właściciela nieruchomości. Jednym z nich jest Boon Sheridan, który swoją historię opowiedział na łamach serwisu Realtor.com. Sheridan jest właścicielem domu położonego w miejscowości Holyoke w stanie Massachusetts. Początkowo był zaskoczony obcymi ludźmi, krążącymi wokół jego domu. Zaniepokoił go także fakt, że trzymają oni w ręku telefony. Jednocześnie po jego terenie chodziło 15 osób. Zdezorientowany Sheridan opublikował post na Twitterze – następnego dnia 50 obcych ludzi z telefonami zwiedzało jego podwórko. Okazało się, że jego dom był dawniej kościołem – a to właśnie przy nich powstają ARENY POKEMONÓW, o które walczą drużyny. Ponadto, znajduje się obok parku – a to drugie miejsce w pobliżu którego znajdują się ARENY. Tak więc fani nie mogli przejść koło nieruchomości Sheridana obojętnie!
 

ARENA POKEMON GO, a wartość nieruchomości
 

Czy fakt bycia ARENĄ POKEMON GO przez nieruchomość ma wpływ na jej wartość? Eksperci twierdzą, że niewielki. Ich zdaniem zainteresowanie grą wynika z przejściowej mody, która z czasem zostanie zastąpiona innym trendem. Teoretycznie tłum wokół nieruchomości mógłby zniechęcić potencjalnych nabywców, szukających spokojnego miejsca do zamieszkania. Chyba, że sami byliby użytkownikami gry Modę tę jednak można wykorzystać do pozycjonowania SEO swojej oferty nieruchomości. Hasło POKEMON GO jest obecnie jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Występowanie ARENY gry POKEMON GO niesie za sobą także korzyści dla lokalnych firm. Przyciąga do nich duże ilości nowych klientów. A Wy, spotkaliście już na swojej drodze ARENĘ POKEMON GO? :)  

 

 

Marzena Piotrowska


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

Serdecznie Państwu dziękuję za profesjonalną i merytoryczną pomoc, wielkie zaangażowanie i życzliwość. Z całą pewnością polecę Państwa usługi innym potencjalnym klientom.Szczególne podziękowania składam na ręce Pani Justyny Buczek, która jest osobą niezwykle życzliwą, pomocną i kompetentną, bardzo operatywną, o wysokiej kulturze osobistej oraz niezwykle ujmującej osobowości.

— Violetta D., Gdańsk