Przesądy związane z nieruchomościami

Co przynosi pecha, a co przynosi szczęście domownikom? Oto kilka przesądów dotyczących zakupu mieszkania, przeprowadzki oraz urządzania go, które pokutują wśród klientów.

1. Nie przeprowadzaj się w niedzielę – według katolików niedziela, to dzień święty w który nie można pracować. Przesąd głosi, że Ci, którzy zamierzają przeprowadzać się w niedzielę, będą krótko żyli.  Jeśli zatem, chcesz dłużej pożyć, przeprowadź się w inny dzień tygodnia. Tylko jaki? Według osób przesądnych przeprowadzka w środę wróży dużo gości, a w sobotę szczęście dla domowników. Rada: Chcesz być szczęśliwy? Przeprowadź się w sobotę.
2. Jeśli zamierzasz kupić mieszkanie z rynku wtórnego, zapytaj uprzednio, czy poprzednimi właścicielami nie było małżeństwo, które się rozwiodło. Czym to grozi? Jest wysokie prawdopodobieństwo, że ty też się rozwiedziesz... Przynajmniej tak twierdzą osoby wierzące w przesądy.
3. Po wybudowaniu swojego domu najlepiej wpuścić do niego czarnego kota – jeśli wyjdzie z niego cały  i zdrowy oznacza to, że Wasz dom jest bezpieczny, jeśli nie to lepiej zabezpiecz się i powieś na drzwiach swojego lokum żelazną podkowę lub szybko zorganizuj parapetówkę, pozytywna energia gości wróży szczęście lokatorów.
4. Przyszedł już czas na wnoszenie mebli do nowego domu. Pamiętaj: nie możesz wnieść jako pierwszego łóżka. Czemu? Wróży to przewlekłe choroby. Obawiasz się, że kiedykolwiek zabraknie Ci chleba, więzi rodzinne są dla Ciebie bardzo ważne? Jako pierwszy mebel wnieś stół. Taki ruch zagwarantuje Ci pewny byt.
5. Lubisz świeczki? Zanim zakupisz je do domu musisz poważnie zastanowić się nad ich kolorem. Czerwona świeczka przynosi miłość oraz pozytywną energię, biała jest symbolem harmonii i spokoju, zielona – przynosi dostatek, czarna pomoże pokonać Ci każdą przeszkodę, świeczka w kolorze niebieskim zaś jest symbolem płodności.
6. Czas na remont, a jeśli remont to i drabina. Pamiętaj jednak, że pod żadnym pozorem nie możesz pod nią przechodzić, bo strącisz swojego niewidzialnego ducha opiekuna, który siedzi Ci na głowie i przyniesie Ci to pecha.
7. Przesąd głosi, iż nie można przeprowadzać się do nowego domu w listopadzie ani grudniu, ponieważ są to miesiące kiedy dni są coraz krótsze, a to wróży ukrócenie dóbr mieszkańcom.
8. Przed nowym domem powinna stanąć miotła, aby wszystkie sąsiadki czarownice dowiedziały się, że w tym domu również mieszka jedna z nich.
9. Jednym z najpopularniejszych przesądów jest taki, że gospodyni nowego domu tuż po przeprowadzce powinna rozsypać grosiki. Porozrzucane monety spowodują, iż domownikom nigdy nie zabraknie pieniędzy.

Jednak pamiętaj, to tylko przesądy. Przede wszystkim nie pozwól, by one zaprzepaściły radość jaką możesz zyskać z zakupu nowego mieszkania lub domu.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałabym złożyć wyrazy wielkiego uznania i podziękowania za możliwość współpracy z Panią Kamilą oraz Panią Kasią, dzięki którym nasza firma ma wspaniałe biuro. Współpraca z Panią Kamilą i Panią Kasią była czystą przyjemnością. Uśmiech na twarzy, pogoda ducha, kompetencje połączone ze świetną organizacją pracy, płynnym kontaktem między stronami jak i obiegiem informacji."

— Karolina Z., Warszawa