Wiosna – czas na remont

Wraz z tym jak przyroda budzi się do życia do naszej głowy przychodzą różne pomysły na to, co można zmienić w naszych domach. Remont zimą jest wręcz niemożliwy dlatego też, chcąc coś zmienić czekamy na przyjście wiosny, która sprzyja remontom, z racji wyższych temperatur i niższej wilgotności powietrza.

Czas start… tylko, od czego zacząć?

Początek prac najlepiej rozpocząć od skrupulatnego planu. Musimy zastanowić się nad tym, jak duży jest zakres prac, które chcemy rozpocząć, czy decydujemy się na totalne trzęsienie ziemi, czy na lekkie zmiany. Kolejny punkt planu remontowego to: koszty, dokładnie musimy ustalić, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na prace remontowe oraz być gotowym na to, iż podczas remontu, zawsze wyskakują niespodziewane wydatki, na które dobrze mieć zapas gotówki. Czas – to kolejny wyznacznik, który trzeba wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem prac remontowych, zanim zaplanujemy urlop, warto przemyśleć fakt, iż większość remontów zazwyczaj się wydłuża.

Jaka kolejność?

Przed rozpoczęciem remontu warto ustalić kolejność prac, jak również pomieszczeń, które chcemy remontować. Najlepsza kolejność przy wykonywaniu prac remontowych, to rozpoczęcie od najtrudniejszych pracach, które skutkują największym bałaganem. Oto najlepsza kolejność prac remontowych:
- wyburzanie/przestawianie ścian
- instalacja: zmiana miejsca kaloryferów, rur, kabli
- podłoga: wylewka, podkład
- tynkowanie ścian
- malowanie ścian
- układnie parkietu
- montaż sprzętu oraz mniejsze prace
 

Zabezpiecz swoje lokum

Zniszczone, pochlapane farbą meble, podłoga oraz sprzęt elektroniczny to koszmar dla każdego, kto przeprowadzał kiedykolwiek w swoim życiu remont. Przed rozpoczęciem prac remontowych, warto uchronić wyposażenie od zniszczeń obklejając je folią ochroną, natomiast mniejsze rzeczy pochować do pudeł. Przed rozpoczęciem prac remontowych musimy również sprawdzić, które prace wymagają zgody od wspólnoty mieszkaniowej, oczywiście w zależności od tego, czy mieszkamy w domu czy w bloku.

Ekipa remontowa, czy własne ręce?

Wiele osób zmaga się z dylematem: zamówić ekipę remontową, czy samemu przeprowadzić remont? Jeśli chcemy zaoszczędzić i samemu wykonać remont, nie mając bladego pojęcia o tym, jak go wykonać, lepiej powstrzymać się do momentu, aż uzbieramy odpowiednią ilość środków lub ewentualnie zasięgnąć rady od osób bardziej doświadczonych. Jeśli jednak zdecydujemy się na ekipę remontową, najlepiej, gdyby była ona z polecenia. Rekomendacja od znajomego to najlepsza forma, która znacznie przyspieszy nam podjęcie decyzji. Drugim sposobem są budowlane fora internetowe, na których ludzie, polecają fachowców.

Remoncie trwaj – oby jak najkrócej!!!

 

 

 

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Jeszcze raz bardzo dziękuję za doskonałą i profesjonalną obsługę. Praca Pana Grzędzińskiego i całej jego ekipy jest na najwyższym poziomie i godna polecenia dla innym klientom, których z całego serca życzę."

— Krystyna W., Kanada