Wpływ palenia papierosów, czyli w mieszkaniu palacza

palenie papierosów w mieszkaniu

 

Dzisiejszy temat zaczerpnęłam z korytarzowych rozmów Agentów Nieruchomości. Mówią o ciekawych mieszkaniach, w dobrej lokalizacji, które z jakichś względów nie znajdują się wśród tych rozchwytywanych. Prezentacje się odbywają, ale nic z nich nie wynika, a czas leci.
 

Oczywiście nieruchomość nieruchomości nierówna, ale często jest coś, co łączy je wszystkie! To przykry zapach palonego przez lata tytoniu oraz trucizna, która na dobre zadomowiła się w ścianach.

Mieszkanie palacza, czyli wpływ palenia papierosów w mieszkaniu

Wiem, że zdrowie, rzadko jest argumentem, który inspiruje nałogowego palacza do zaprzestania. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że palenie tytoniu szkodzi. To nie są lata 50, w których na sloganach Marlboro dziecko tłumaczy swoim rodzicom, dlaczego powinni wybrać te papierosy.  Żyjemy w XXI wieku i każdy ma dostęp do badań naukowych, których efekty jasno mówią, że palenie szkodzi zdrowiu. Ale czy każdy wie, jak szkodliwe jest palenie bierne?

 

Dym papierosowy, nie rozpływa się w powietrzu. Razem z substancjami toksycznymi osadza się na dywanie, wżera w zasłony, łóżko czy kanapę.

Jaki więc wpływ na nasze zdrowie ma palenie papierosów w mieszkaniu?

Badacze odkryli, że w ¾ domów palaczy zagrożenie przez zawarte w kurzu substancje rakotwórcze przekraczają normy EPA (Environmental Protection Agency). Przekłada się to na realne zachorowania na raka.
 

Nic dziwnego, jeśli palacz oraz jego współlokatorzy, ani na chwilę nie odpoczywają od dymu. Palący na zewnątrz, mimo wszystko regeneruje się pomiędzy papierosami. Ma okazję pooddychać czystym powietrzem. Paląc w miejscu, w którym żyje, odbiera sobie tę szansę, przy okazji częstując innych.

 

wpływ palenia w mieszkaniu

 

Wraz ze świadomością o wpływie tytoniu oraz substancji smolistych, weszły w życie m.in. zakazy palenia w miejscach publicznych. Zostały np. określone odległości, które palący powinien zachować stojąc na przystanku autobusowym. Dlatego, że każdy palacz powinien wziąć odpowiedzialność nie tylko za zdrowie własne. Powinien pamiętać, że zapraszając kogoś do siebie, zmusza go do palenia razem z nim.

Jeśli palisz papierosy w mieszkaniu i właśnie sobie myślisz: „To niech nikt nie przychodzi, nie będę nikogo zapraszał”. Pomyśl jeszcze o jednym.

Co z Twoimi sąsiadami, którzy chcąc nie chcąc, wdychają dym z twojego papierosa za każdym razem, kiedy go palisz?

 

Sama żyłam w mieszkaniu, w którego przez wentylacje w łazience, każdego ranka czuć było papierosy. Prysznic nie daje poczucia świeżości, jeśli wciąż czujesz przykry zapach papierosów! Niekoniecznie przyjemny jest też ranek w łóżku, kiedy w powietrzu unosi się woń „tanich” papierosów sąsiada. Poza tym, warto popatrzeć na to z jeszcze innej perspektywy.

Przyszłego sprzedawcy mieszkania palacza.

Jeśli wchodząc do pomieszczenia z oknami, na „dzień dobry” wita nas wątpliwie przyjemny zapach, myślimy sobie, że coś jest nie do końca okej. Skoro nie dało się tego wywietrzyć przed prezentacją, być może w ogóle nie da się tego pozbyć? Usuwanie dokuczliwych zapachów nie mieści się zazwyczaj w wizji zakupu własnego mieszkania. W takiej sytuacji większość z nas, prawdopodobnie chciałaby wyjść i już nigdy nie wrócić.

 

Część ludzi w ogóle nie bierze pod uwagę, że kiedyś mogą znaleźć się w sytuacji, która zmusi ich do wynajęcia, lub sprzedaży ich nieruchomości. Wtedy pozostaje nic innego, jak tylko zatrudnienie do pomocy specjalistów, którzy pozbędą się tego cichego towarzysza lub zaproponowanie takiej ceny mieszkania, dzięki której oferta wyda się bardziej atrakcyjna.

 

Po prostu pomyśl o tym paląc kolejnego papierosa.

 

 

Autor: Karolina Wasilewska-Buraczyk


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Pani Alicja profesjonalnie podchodzi do sprawy, właściwa osoba na właściwym stanowisku. Praktycznie zawsze jest pod telefonem, chętnie pomaga i przede wszystkim jest cierpliwa i wyrozumiała. Super osoba."

— Mateusz B., Olsztyn