Kobiety negocjują równie twardo jak mężczyźniKobiety negocjują równie twardo jak mężczyźni

Kto lepiej negocjuje cenę mieszkania? Kobieta czy mężczyzna? Analizując dane transakcyjne z bieżącego roku okazuje się, że płeć kupującego nie ma znaczenia przy negocjowaniu warunków umowy.

Agencja Metrohouse & Partnerzy przyjrzała się tegorocznym transakcjom na wtórnym rynku mieszkaniowym pod kątem wielkości stosowanych upustów. Z danych, jakimi dysponuje Metrohouse wynika, że niezależnie od tego, czy kupującym jest mężczyzna czy kobieta wielkość negocjacji utrzymuje się na takim samym poziomie i wynosi średnio 3,1 proc. ceny ofertowej mieszkania.

Jeżeli jednak przyjrzymy się bliżej grupie transakcji o najwyższych upustach cenowych (wyższe niż 10 proc. ceny ofertowej) okazuje się, że nabywcami mieszkań z najbardziej pokaźnymi rabatami są częściej kobiety (54 proc.) niż mężczyźni.

 
Mężczyźni kupują nieco większe i droższe lokale

Niewielkie dysproporcje widoczne są w cenach nabywanych mieszkań. Średnia tegoroczna cena nabywanego przez kobiety mieszkania wynosi 262 000 zł i jest o 8 000 zł niższa niż przeciętne zakupy mężczyzn. Panowie statystycznie kupują większe mieszkania niż panie. Średni metraż mieszkań nabywanych przez klientów Metrohouse wynosi 50,4 m kw. podczas gdy klientki nabywają lokale o średnim metrażu 49,4 m kw.


Odsetek kobiet kupujących mieszkania

Wyraźnie widać, że w większości przypadków kobiety pozostawiają decyzję o zakupie mieszkania mężczyznom i rzadziej zwracają się o pośrednictwo agenta. Ze statystyk Metrohouse wynika, że najmniejszy odsetek kobiet nabywających mieszkania odnotowujemy we Wrocławiu – jedynie w 25 proc. tegorocznych transakcji stroną kupującą była kobieta. Natomiast w Łodzi proporcje rozkładają się po równo.mj


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

Serdecznie Państwu dziękuję za profesjonalną i merytoryczną pomoc, wielkie zaangażowanie i życzliwość. Z całą pewnością polecę Państwa usługi innym potencjalnym klientom.Szczególne podziękowania składam na ręce Pani Justyny Buczek, która jest osobą niezwykle życzliwą, pomocną i kompetentną, bardzo operatywną, o wysokiej kulturze osobistej oraz niezwykle ujmującej osobowości.

— Violetta D., Gdańsk