Metrohouse przewiduje zwiększony popyt na mieszkania w 2010 r.

Czynnikami zwiększającymi popyt na mieszkania w 2010 r., oprócz odwilży na rynku kredytów hipotecznych, mogą stać się m.in. proponowane zmiany w programie Rodzina na Swoim, tj. propozycja włączenia do programu dopłat singli i zawieszenie od 2011 r. dopłat do kredytów dla mieszkań z rynku wtórnego.

Jeśli propozycje zmian wejdą w życie, możemy spodziewać się wzrostu zainteresowania zakupem mieszkań z rynku wtórnego, ponieważ właśnie wśród mieszkań używanych najłatwiej znaleźć oferty spełniające parametry określone dla programu dopłat. Dodatkowo, 2010 r. może być ostatnim, w którym zainteresowani będą mogli skorzystać z dopłaty do kredytu kupując mieszkanie z rynku wtórnego.

Ożywienie powinno być najbardziej widoczne w segmencie mieszkań dwupokojowych, do 45-50 m kw. Takie mieszkania były najczęściej sprzedawanym produktem na rynku wtórnym w poprzednim roku i wiele wskazuje, że także w tym mogą okazać się najbardziej popularne. Trudno oczekiwać poprawy koniunktury wśród mieszkań trzypokojowych i większych. Duża podaż w tym segmencie powinna być raczej dodatkowym bodźcem do wzmożonego negocjowania cen u właścicieli.

Metrohouse, I 2010 r.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałabym złożyć wyrazy wielkiego uznania i podziękowania za możliwość współpracy z Panią Kamilą oraz Panią Kasią, dzięki którym nasza firma ma wspaniałe biuro. Współpraca z Panią Kamilą i Panią Kasią była czystą przyjemnością. Uśmiech na twarzy, pogoda ducha, kompetencje połączone ze świetną organizacją pracy, płynnym kontaktem między stronami jak i obiegiem informacji."

— Karolina Z., Warszawa