Metrohouse przewiduje zwiększony popyt na mieszkania w 2010 r.

Czynnikami zwiększającymi popyt na mieszkania w 2010 r., oprócz odwilży na rynku kredytów hipotecznych, mogą stać się m.in. proponowane zmiany w programie Rodzina na Swoim, tj. propozycja włączenia do programu dopłat singli i zawieszenie od 2011 r. dopłat do kredytów dla mieszkań z rynku wtórnego.

Jeśli propozycje zmian wejdą w życie, możemy spodziewać się wzrostu zainteresowania zakupem mieszkań z rynku wtórnego, ponieważ właśnie wśród mieszkań używanych najłatwiej znaleźć oferty spełniające parametry określone dla programu dopłat. Dodatkowo, 2010 r. może być ostatnim, w którym zainteresowani będą mogli skorzystać z dopłaty do kredytu kupując mieszkanie z rynku wtórnego.

Ożywienie powinno być najbardziej widoczne w segmencie mieszkań dwupokojowych, do 45-50 m kw. Takie mieszkania były najczęściej sprzedawanym produktem na rynku wtórnym w poprzednim roku i wiele wskazuje, że także w tym mogą okazać się najbardziej popularne. Trudno oczekiwać poprawy koniunktury wśród mieszkań trzypokojowych i większych. Duża podaż w tym segmencie powinna być raczej dodatkowym bodźcem do wzmożonego negocjowania cen u właścicieli.

Metrohouse, I 2010 r.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pan Łukasz Sadowski zasłużył na wiele pozytywnych komentarzy. Dziękujemy za wspaniałą obsługę, będziemy Pana polecać, ponieważ jest Pan bardzo kompetentny, profesjonalny i Firma powinna być z Pana dumna. Odezwiemy się ponownie ze zleceniem sprzedaży innej nieruchomości."

— Karolina G., Łódź