Mieszkanie do 200 tys. zł? To możliwe!

Podczas, gdy w niektórych miastach odsetek takich ofert ledwo przekracza poziom jednego procenta, to już w województwie lubuskim ofert z tego segmentu cenowego jest pod dostatkiem. Zestawienie dostępności takich mieszkań przygotowała agencja Metrohouse & Partnerzy.

Selekcja najtańszych ofert mieszkań z rynku wtórnego pokazuje bardzo dużą dysproporcję jeśli chodzi o podaż takich ofert. Jak można się było spodziewać miastem, w którym oferty tańsze niż 200 tys. zł. występują w śladowych ilościach jest Warszawa.  W przedziale do 200 tys. zł najczęściej możemy stać się właścicielami mieszkania o powierzchni do 20 m kw. Poszukując mieszkania na obrzeżach można natknąć się na niewielkie dwupokojowe mieszkania w budynkach z wielkiej płyty. Niewiele ofert z najtańszego segmentu uda się znaleźć w takich miastach jak Wrocław, Kraków, Poznań i Gdańsk. Wszędzie tam ich odsetek nie przekracza 10-ciu proc.

Na przeciwległej skali bieguna znajdują się miasta, gdzie z dostępnością takich ofert nie ma większych problemów. Spośród analizowanych miast najlepsza sytuacja ma miejsce w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie za 200 tys. zł możemy kupić trzypokojowe mieszkanie o powierzchni ponad 80 m kw. 200 tys. zł pozwala też na wybór w bogatej ofercie mieszkań w miastach takich jak Zielona Góra, Katowice, Łódź oraz Bydgoszcz.
 
Warszawa
Jeszcze do niedawna klienci dysponujący środkami w wysokości 200 tys. zł nie mieli żadnego wyboru. Obecnie pojawiają się takie oferty i dość szybko znikają z rynku. Przykładem jest 18-metrowe mieszkanie na Muranowie, które sprzedaliśmy w ciągu dwóch dni. Dodatkowo cena transakcyjna była wyższa od ofertowej o kilka tysięcy złotych. Jednak w tej kwocie w Warszawie nie można liczyć na mieszkanie większe niż niewielka kawalerka.
Agnieszka Włodarczyk, Metrohouse & Partnerzy, Warszawa

Poznań
W Poznaniu można kupić przyzwoite mieszkanie w dobrym stanie w kwocie do 200 tys. zł. Zazwyczaj w tych widełkach cenowych znajdziemy mieszkania jednopokojowe, ale w ostatnim czasie przeprowadzamy także transakcje sprzedaży mieszkań dwupokojowych o powierzchni ok. 40 m kw. Większość z nich dotyczy jednak standardu wielkiej płyty.
Michał Dziarmaga, Metrohouse & Partnerzy Poznań

Gdańsk
200 tys. zł to kwota pozwalająca podejść do zakupu mieszkania, o ile wymagania kupującego nie są zbyt wygórowane. Na Gdańskim Przymorzu i terenach przyległych za tę kwotę można kupić  kawalerkę lub niewielkie mieszkanie dwupokojowe do remontu. Mieszkanie jednopokojowe o powierzchni mniejszej niż 30 m kw. w czteropiętrowym bloku to wydatek rzędu 160 000 - 180 000 zł w zależności od standardu mieszkania i budynku. Pojawiają się też mieszkania tańsze i tym samym o niższym standardzie i powierzchni. Nawet w tej cenie trafiają się okazyjne oferty. Trzypokojowe mieszkanie o pow. 50 m kw. na Gdańskiej Żabiance w cenie 198 000zł sprzedało się po dwóch godzinach od przyjęcia do agencji.
Marcin Żurawski, Metrohouse & Partnerzy Gdańsk


W mniejszych miastach wybór nieograniczony

Jak twierdzi Norbert Pielach z oddziału M&P w podwarszawskim Pruszkowie na rynku wtórnym w przedziale cenowym 170-190 tys. zł możemy znaleźć kawalerki o powierzchni ok. 30 m kw., czasem nawet całkowicie wyposażone. – Przy odrobinie wytrwałości do 200 tys. zł można znaleźć nawet dwupokojowe lokum do 40 m kw. Tu jednak należy nastawić się na lokal do remontu, mówi Norbert Pielach.

W Legionowie większość ofert do 200 tys. zł to lokale jednopokojowe. – Czasami udaje nam się znaleźć dla klienta dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 37 m kw. w tej cenie, ale takie oferty nie zdarzają się często. Przyzwoite dwa pokoje w tej cenie znajdziemy w okolicznym Wieliszewie, Serocku, czy w Jachrance, mówi Rafał Szulc z oddziału M&P w Legionowie.

Także w okolicach Trójmiasta nie ma problemów w zakupie takich mieszkań. – W Wejherowie i Redzie mamy w ofercie dwupokojowe mieszkania o powierzchni większej niż 40 m kw. w budynkach z lat 80-tych. Jeśli chodzi o nowsze budownictwo za taką kwotę uda się kupić np. 30-metrową kawalerkę, mówi Renata Burchacz z biura M&P w Wejherowie. Podobnie jest w Rumi: - Za 200 tys. zł  można znaleźć jednopokojowe mieszkania wybudowane w ostatnich latach, czasem w z całym wyposażeniem i o wysokim standardzie wykończenia, mówi Agata Perlińska z M&P w Rumi.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Gratuluję tak wspaniałego, energicznego i zaangażowanego pracownika jak Pani Anna Chmielecka. Kupowałam zwykłą kawalerkę, a byłam obsłużona jakbym kupowała apartament za milion dolarów. To miłe, że są jeszcze firmy i ludzie, w których wyznacznikiem standardów świadczenia usług nie jest tylko zasobność portfela klienta, ale po prostu chęć pomocy i profesjonalne, indywidualne podejście."

— Aneta K., Legionowo