Na co wystarczy 300 tysięcy?

Za wyjątkiem Warszawy i Krakowa średnia cena sprzedawanego mieszkania na rynku wtórnym nie przekracza 300 tysięcy złotych. Z grupy sześciu największych miast w Polsce najtańsze mieszkania kupujemy w Łodzi. Średnia cena mieszkania w II kwartale br. wyniosła 181,1 tys. zł. W Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu kwoty za jakie kupujemy mieszkania są bardzo zbliżone i kształtują się w widełkach 260-265 tys. zł. Najdroższe mieszkania sprzedawane są w Krakowie (305,7 tys. zł) oraz w Warszawie (406,9 tys. zł).

Co kupię za 300 tysięcy złotych?

Poszukując mieszkania w Łodzi do kwoty 300 tys. zł można dowolnie wybierać wśród dostępnych ofert. Z danych Metrohouse wynika, że 95 proc. transakcji na tym rynku to sprzedaż mieszkań tańszych (często nawet o połowę) od 300 tys. zł. Teoretycznie za taką kwotę można stać się właścicielem mieszkania o powierzchni 85,5 m kw. W praktyce można znaleźć w tej cenie mieszkania o większym metrażu, zdarza się, że nawet w granicach 100 m kw. We Wrocławiu odsetek mieszkań sprzedawanych w cenie poniżej 300 tys. zł jest także wysoki i wynosi 83 proc. Jednak tu za taką kwotę kupimy średnio 60,7 m kw. mieszkania. W Poznaniu kwota ta pozwoli na zakup 62,6 m kw., w Gdańsku 56,8 m kw., a w Krakowie 51,5 m kw. Najmniejsze mieszkanie uda się kupić w Warszawie. Kwota 300 tys. zł umożliwi zakup zaledwie dwupokojowego mieszkania o średniej powierzchni 41,9 m kw.





Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Poznaliśmy bardzo wielu pośredników i powiem w imieniu rodzinki, że współpraca z Panem Bartoszem była najbardziej sympatyczna. Ogromna życzliwość, empatia i obiektywizm to cechy, które wróżą Panu wielkie powodzenie w zawodzie. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy."

— Lidia K. z rodziną, Wrocław