Na co wystarczy 300 tysięcy?

Za wyjątkiem Warszawy i Krakowa średnia cena sprzedawanego mieszkania na rynku wtórnym nie przekracza 300 tysięcy złotych. Z grupy sześciu największych miast w Polsce najtańsze mieszkania kupujemy w Łodzi. Średnia cena mieszkania w II kwartale br. wyniosła 181,1 tys. zł. W Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu kwoty za jakie kupujemy mieszkania są bardzo zbliżone i kształtują się w widełkach 260-265 tys. zł. Najdroższe mieszkania sprzedawane są w Krakowie (305,7 tys. zł) oraz w Warszawie (406,9 tys. zł).

Co kupię za 300 tysięcy złotych?

Poszukując mieszkania w Łodzi do kwoty 300 tys. zł można dowolnie wybierać wśród dostępnych ofert. Z danych Metrohouse wynika, że 95 proc. transakcji na tym rynku to sprzedaż mieszkań tańszych (często nawet o połowę) od 300 tys. zł. Teoretycznie za taką kwotę można stać się właścicielem mieszkania o powierzchni 85,5 m kw. W praktyce można znaleźć w tej cenie mieszkania o większym metrażu, zdarza się, że nawet w granicach 100 m kw. We Wrocławiu odsetek mieszkań sprzedawanych w cenie poniżej 300 tys. zł jest także wysoki i wynosi 83 proc. Jednak tu za taką kwotę kupimy średnio 60,7 m kw. mieszkania. W Poznaniu kwota ta pozwoli na zakup 62,6 m kw., w Gdańsku 56,8 m kw., a w Krakowie 51,5 m kw. Najmniejsze mieszkanie uda się kupić w Warszawie. Kwota 300 tys. zł umożliwi zakup zaledwie dwupokojowego mieszkania o średniej powierzchni 41,9 m kw.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pan Łukasz Sadowski zasłużył na wiele pozytywnych komentarzy. Dziękujemy za wspaniałą obsługę, będziemy Pana polecać, ponieważ jest Pan bardzo kompetentny, profesjonalny i Firma powinna być z Pana dumna. Odezwiemy się ponownie ze zleceniem sprzedaży innej nieruchomości."

— Karolina G., Łódź