Pożyczka na wakacje

Polacy finansują wakacyjne wojaże przede wszystkim z własnych środków. Na rynku można jednak w szybki sposób pozyskać finansowanie na wakacyjny wyjazd. Jak więc zdobyć pożyczkę na wakacje?

 

pożyczka na wakacje

Pożyczka na wakacje w banku czy firmie pożyczkowej?

Według raportu Związku Banków Polskich „Wakacyjny portfel Polaków” 38 proc. respondentów badań deklaruje, że na tegoroczne wakacje planuje wydać „raczej więcej” niż w zeszłym roku. Jednocześnie tylko nieznaczny odsetek (łącznie 8 proc.) bierze pod uwagę zaciągnięcie na ten cel pożyczki. Jeśli jednak zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki, najmniej restrykcyjnym podejściem do sytuacji finansowej klienta będą się wyróżniały firmy pożyczkowe, gdzie czas oczekiwania na uzyskanie środków będzie bardzo krótki.

– Na szczególną uwagę zasługują oferty promocyjne, gdzie pierwsza pożyczka na wakacje może nie generować żadnych kosztów i oddamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy, mówi Rafał Salach, menadżer produktu z Gold Finance.  Szybka decyzja będzie decydującym argumentem dla osób, którym zależy na czasie, np. ze względu na zainteresowanie ofertą last minute. W przypadku banków, w zależności od instytucji, czas oczekiwania może być porównywalny albo nieco dłuższy. W skrajnych przypadkach na środki poczekamy kilka dni.

Warto mieć na uwadze, że banki zachęcają do zaciągnięcia pożyczki na wakacje poprzez przygotowane oferty specjalne i promocje okolicznościowe, gdzie uzyskamy korzystniejsze warunki od tych prezentowanych standardowo.

– Szukając najlepszej oferty pożyczki na wakacje, czy to w firmach pożyczkowych, czy bankach, warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego, który przedstawi nam szeroki wachlarz takich ofert, porówna je oraz wyjaśni wszelkie niuanse związane z pożyczką. Decydując się na współpracę ze specjalistą, zyskujemy oszczędność czasu i dostęp do wiedzy eksperckiej, która będzie przydatna w ominięciu pułapek związanych z zaciągnięciem pożyczki, mówi Rafał Salach z Gold Finance.

Przy podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z zewnętrznego finansowania, potrzebna jest wnikliwa analiza zdolności kredytowej, ponieważ każde zobowiązanie będzie stanowiło obciążenie dla domowego budżetu. Jak przy zawieraniu każdej umowy finansowej, należy ją dokładnie przeczytać, zwrócić uwagę na parametry kredytu, jego koszty, ilość i wysokość rat oraz termin ich płatności wszak pożyczka na wakacje oznacza nowe zobowiązanie wobec banku.

 

kredyt na wakacje

Pożyczka na wakacje w biurze podróży

Ciekawą możliwością są pożyczki na wakacje oferowane przez biura podróży przy współpracy z instytucjami finansowymi. Jest to rozwiązanie coraz częściej spotykane na rynku. Korzyści, które uzyskujemy to możliwość zorientowania się w kosztach przyszłego zobowiązania, a jeśli jest to konieczne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ewentualnie zrewidować plany dotyczące wakacyjnego wyjazdu w celu ograniczenia jego kosztów. Daje nam to możliwość dopasowania oferty do naszych indywidualnych preferencji i możliwości.

– Naszą uwagę powinny zwrócić propozycje rat 0%. Nie zapominajmy o czujności i dokładnym zapoznaniu się z warunkami tak reklamowanej promocji. Może się bowiem okazać, że tak prezentowana oferta pożyczki na wakacje, nie jest w rzeczywistości tak korzysta, jak nam się wydawało, mówi Rafał Salach z Gold Finance.

Pożyczki na wakacje - w ofertach można przebierać

Pożyczki na wakacje zaciągane na wakacje, są najczęściej uzyskiwane na krótki okres i w większości przypadków spłacane w ciągu kilku miesięcy. Na różnorodność ofert nie można narzekać. Koszty takiego zobowiązania mogą się kształtować, od bezprocentowych rat, do wygórowanych sum w firmach pożyczkowych, gdzie nawet osoba z negatywną historią kredytową w BIK, czy wpisem w KRD ma szansę uzyskać środki na wakacyjny wyjazd. W myśl zasady: żyje się za pieniądze, nie dla pieniędzy – chwilowy brak gotówki, nie powinien przekreślać naszych planów i marzeń w kontekście zasłużonego wypoczynku. Warto jednak za każdym razem dokładnie przeanalizować ofertę i porównać ją z innymi pożyczkami na wakacje.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Bardzo profesjonalna prezentacja, pełna znajomość nieruchomości, pogodne usposobienie, polecam!"

— Ewa T., Warszawa