Raport mieszkaniowy - Luty


Raport w skrócie:

KREDYTY HIPOTECZNE


  • Nadal rosną marże kredytów hipotecznych. Dla kredytu z pięcioprocentowym wkładem wynoszą średnio 1,99 proc. W grudniu 2013 r. dla kredytu bez żadnego wkładu było to z kolei 1,87 proc.

  • Już cztery banki udzielają kredytów w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” – PKO BP, Pekao, Alior Bank i Getin Noble.CENY OFERTOWE


  • W styczniu na rynku wtórnym nadal panuje względna stabilizacja. W skali kraju średnie ceny ofertowe wzrosły o 0,3 proc. w porównaniu z grudniem.

  • Tanich mieszkań przybywa, ale coraz wolniej. W porównaniu ze styczniem 2012 zwiększyła się dostępność lokali z najniższych przedziałów cenowych. Ostatni rok nie przyniósł jednak kolejnego wysypu tego typu ofert.
CENY TRANSAKCYJNE


  • W pięciu na siedem analizowanych miast wzrosły średnie ceny transakcyjne mieszkań z rynku wtórnego.

  • Proporcjonalnie największe podwyżki miały miejsce we Wrocławiu, gdzie kupowane mieszkania są droższe o2,2 proc od cen obserwowanych przed miesiącem (obecnie 5 411 PLN).

  • Wzrosty średnich cen widoczne są także w stosunku do ubiegłego roku. Jedynie w przypadku Gdańska i Gdyni obecne ceny są nieco niższe od tych sprzed 12 miesięcy.
Przeczytaj cały raport:Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Witam Państwa, chciałabym podziękować za bardzo dobrze zorganizowaną transakcję zakupu mieszkania. Szczególnie chciałabym pochwalić pracę Pani Iwony Pszczółkowskiej, która wykazała się ogromnym talentem i wiedzą. Kontakt z Panią Iwoną był dla mnie prawdziwą przyjemnością. Jest ona godnym przedstawicielem Państwa firmy."

— Tamara P., Warszawa