Raport mieszkaniowy - Luty


Raport w skrócie:

KREDYTY HIPOTECZNE


  • Nadal rosną marże kredytów hipotecznych. Dla kredytu z pięcioprocentowym wkładem wynoszą średnio 1,99 proc. W grudniu 2013 r. dla kredytu bez żadnego wkładu było to z kolei 1,87 proc.

  • Już cztery banki udzielają kredytów w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” – PKO BP, Pekao, Alior Bank i Getin Noble.CENY OFERTOWE


  • W styczniu na rynku wtórnym nadal panuje względna stabilizacja. W skali kraju średnie ceny ofertowe wzrosły o 0,3 proc. w porównaniu z grudniem.

  • Tanich mieszkań przybywa, ale coraz wolniej. W porównaniu ze styczniem 2012 zwiększyła się dostępność lokali z najniższych przedziałów cenowych. Ostatni rok nie przyniósł jednak kolejnego wysypu tego typu ofert.
CENY TRANSAKCYJNE


  • W pięciu na siedem analizowanych miast wzrosły średnie ceny transakcyjne mieszkań z rynku wtórnego.

  • Proporcjonalnie największe podwyżki miały miejsce we Wrocławiu, gdzie kupowane mieszkania są droższe o2,2 proc od cen obserwowanych przed miesiącem (obecnie 5 411 PLN).

  • Wzrosty średnich cen widoczne są także w stosunku do ubiegłego roku. Jedynie w przypadku Gdańska i Gdyni obecne ceny są nieco niższe od tych sprzed 12 miesięcy.
Przeczytaj cały raport:Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Dziękuję za rzeczowy i bardzo skuteczny udział w pośredniczeniu zakupu lokalu. Współpraca z panem Wojciechem Żurawkiem należała do przyjemności. Wszelkie załatwiane formalności, w postaci chociażby przedstawiania odpowiednich dokumentów, umawiania notariusza, itp. było realizowane niezwłocznie i należycie. Cenię wysoki profesjonalizm."

— Mariusz K., Lublin