Raport mieszkaniowy - Marzec

Raport w skrócie

Kredyty hipoteczne  • Po raz kolejny wzrosły marże. Dla kredytów z minimalnym (5%) wkładem własnym średnia wynosi już 2%.

  • Sytuacja na Ukrainie na szczęście tylko nieznacznie podwyższyła kurs franka szwajcarskiego. Rata może być o ok. 20 zł wyższa niż w ostatnich miesiącach.


Ceny ofertowe


  • Średnie ceny mieszkań we wszystkich polskich miastach są aktualnie wyższe niż przed rokiem, a różnica jest już zauważalna i wynosi niemal 4%

  • W aktualnych, trudnych do przewidzenia okolicznościach polityczno-gospodarczych nieruchomości mogą okazać się atrakcyjnym i bezpiecznym przedmiotem inwestycji.


Ceny transakcyjne


  • Spadki cen z poprzedniego miesiąca zostały utrzymane jedynie w Poznaniu, w którym średnie ceny topnieją już od pięciu miesięcy.

  • W Gdańsku i Gdyni widzimy kontynuację wzrostów z początku roku. Są one jednak niewielkie i raczej nie zanosi się na istotne zwyżki w najbliższych miesiącach.

  • W Poznaniu i Gdańsku średni metraż nabywanego mieszkania przekracza 60 mkw., podczas gdy w Łodzi jest to zaledwie 48,7 mkw.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pragnę podkreślić wysoką jakość usługi z jaką się spotkałam. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta, jaką przygotował dla mnie Pan Jarosław Machoń. Pracownik nie ograniczył się tylko do zaprezentowania ofert sprzedaży mieszkań, ale przedstawił również opis linii komunikacyjnych z poszczególnych miejsc, czas przejazdu i czas dojścia pieszo do przystanku."

— Marzanna P., Gdańsk