Raport mieszkaniowy - Październik

Raport w skrócie:

KREDYTY HIPOTECZNE


  • Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest najniższe w historii. W aż siedmiu ofertach bankowych wynosi poniżej 4%.

  • Rośnie zdolność kredytowa Polaków.

  • Zmiany w limitach cen i kwotach dopłat w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” najkorzystniejsze dla woj. lubelskiego i Warszawy.CENY OFERTOWE


  • We wrześniu ceny ofertowe w 15 miastach wzrosły średnio o 0,2%. Niski odnotowany wzrost i spadki cen w pięciu z nich sprawiają, że trudno mówić o jednolitym kierunku zmian.

  • Dane z września wskazują, że rynek oczekuje zapowiadanego przez ekspertów ożywienia. Widoczne jest to przede wszystkim po stronie podażowej i przejawia się wprowadzeniem do sprzedaży większej liczby ofert, a w niektórych przypadkach również podniesieniem cen.CENY TRANSAKCYJNE


  • W Warszawie kupujemy mieszkania średnio w cenie 7 390 zł. Jest to najwyższa wartość w ostatnich 12-stu miesiącach.

  • W Łodzi średnie ceny proponowane przez sprzedających są niemal takie same jak ostateczne ceny sprzedaży. We Wrocławiu i Trójmieście oczekiwania cenowe sprzedających są natomiast znacznie wyższe niż przeciętne możliwości nabywcze klientów realizujących transakcje.

  • Nabywcy z Wrocławia kupują największe mieszkania (57,3 mkw.) podczas gdy w Łodzi średnia wynosi tylko 48,7 mkw.Cały raport:


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pani Anna Durakiewicz jest doskonałym specjalistą w zawodzie, z profesjonalnym podejściem do klienta, a także wspaniałą osobą, z którą z przyjemnością się pracuje. W szczególności doceniam elastyczność w umawianiu spotkań (w tym dyspozycyjność w weekendy), profesjonalne porady i pomoc w pozostałych formalnościach). Zdecydowanie będę ją polecać znajomym."

— Halszka X., Warszawa