Wtórny rynek mieszkań we Wrocławiu


Pod względem rodzaju nabywanych mieszkań wrocławski rynek mieszkaniowy nie różni się w dużym stopniu od pozostałych miast. Od początku roku największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe. Na drugim miejscu pod względem popularności plasują się mieszkania trzypokojowe (zazwyczaj do 70 m kw.). Kawalerki nie są przedmiotem szczególnego zainteresowani ze strony klientów. Średni w ostatnich miesiącach metraż sprzedawanego mieszkania nieznacznie przekracza 50 m kw.

W przypadku transakcji sprzedaży mieszkań dwupokojowych średnia odnotowana przez nas cena transakcyjna wynosi 6.180 zł. Najwięcej transakcji tego rodzaju mieszkań obserwujemy w zakresie cenowym od 250.000 do 300.000 zł i w widełkach powierzchniowych 38-47 m kw. Najpopularniejszym metrażem w przypadku mieszkań trzypokojowych jest 60-70 m kw. Ceny transakcyjne mieszkań trzypokojowych wynoszą we Wrocławiu od 350.000 do 420.000 zł. przy średniej cenie za m kw. 6060 zł. Sprzedawane przez naszą agencję w tym roku kawalerki mieściły się w przedziale 27-33 m kw., a ceny transakcyjne całego mieszkania - od 165.000 do 200.000 zł przy średniej cenie m kw. 6450 zł.

Generalnie klienci poszukują głównie mieszkań nie przekraczających kwoty 6500 zł za m kw. Jest to uwarunkowane możliwością dopłaty do kredytu w ramach programu Rodzina na Swoim. W związku z pojawiającymi się informacjami o wycofaniu dopłat z rynku wtórnego w I kw. br. znacząco wzrosło zainteresowanie zakupem mieszkań dających prawo do dopłat.

Najwięcej osób pragnie sfinansować zakup mieszkania przy pomocy kredytu hipotecznego na 100 proc. wartości zakupu. Z naszych obserwacji wynika, że jedynie 20 proc. wrocławskich klientów posiada  wkład własny do 10 proc. ceny nabywanego mieszkania. Odsetek osób, które dysponują 20-procentowym wkładem własnym do kredytu można ocenić na zaledwie 10 proc.  

Marcin Kubiak, dyrektor oddziału Metrohouse & Partnerzy S.A. we Wrocławiu
Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

Serdecznie Państwu dziękuję za profesjonalną i merytoryczną pomoc, wielkie zaangażowanie i życzliwość. Z całą pewnością polecę Państwa usługi innym potencjalnym klientom.Szczególne podziękowania składam na ręce Pani Justyny Buczek, która jest osobą niezwykle życzliwą, pomocną i kompetentną, bardzo operatywną, o wysokiej kulturze osobistej oraz niezwykle ujmującej osobowości.

— Violetta D., Gdańsk