Jakie rośliny w domu oczyszczają powietrze, czyli kwiaty w sypialni.

rośliny do sypialni

Choć jeszcze parę dni temu było ciężko w to uwierzyć wyglądając zza okno, jednak wielkimi krokami idzie wiosna! A z nią:

Czas planowania miejsca dla roślin w ogrodzie oraz przesadzania kwiatów doniczkowych w mieszkaniu.

Wybierając kwiaty najczęściej kierujemy się ich wyglądem. Ale przecież nie każdy ma „rękę do kwiatów” i rzadko kto, umiejętnie zadba o komfort Sagowca czy Azalii.

Z całą pewnością, rośliny w domu dekorują naszą przestrzeń, dodając jej miłej atmosfery.

Ale czy zastanawiasz się czasem, jakie rośliny w Twoim domu oczyszczą powietrze? I jakie kwiaty najbardziej pasują do sypialni?

Niektóre z nich spełniają funkcje nawilżające, oczyszczające oraz terapeutyczne, a ich uprawa może okazać się dużo prostsza, niż myślisz! Jeśli tylko masz podstawową wiedzę na ich temat.

Są takie, które świetnie sprawdzą się w sypialni, a inne będą szkodliwie wpływały na nasze zdrowie podczas snu. 

W tym tekście odpowiem na pytania: Jakie rośliny najlepiej oczyszczają powietrze w domu, oraz jakie kwiaty najlepiej odnajdą się w Twojej sypialni.

Podniosą jakość Twojego snu, nie sprawią Ci kłopotu w uprawie oraz znajdziesz je w większości sklepów ze stoiskami florystycznymi.

 

kwiaty doniczkowe

Aloes

Filtruje oraz nawilża powietrze, nocą wytwarza tlen pochłaniając dwutlenek węgla, dlatego świetnie sprawdzi się w sypialni. Poza tym, jego liście są bogate w miąższ, którzy wykorzystuje się również w pielęgnacji twarzy J Ponieważ pochodzi z południowej Afryki lubi ciepłe i dobrze nasłonecznione miejsca. Podlewamy oszczędnie, i nigdy po liściach. Dobrze reaguje na nawóz z potasem, domowym sposobem można więc dodać do ziemi odrobiny skórki z banana

 

Skrzydłokwiat 

Bardzo dobrze oczyszcza powietrze z wielu szkodliwych związków!

Badania przeprowadzone przez NASA udowodniły, że roślina, jaką jest skrzydłokwiat oczyszcza powietrze pochłaniając niebezpieczne związki.

Przykłady? Formaldehyd, benzen, ksylen, trichloroeten, tlenek węgla. Jest bardzo łatwy w uprawie, bo żeby go wysuszyć, trzeba o nim po prostu zapomnieć. Dobrze znosi też niedoświetlone miejsca, a gdy powietrze ma wystarczającą wilgotność, pięknie kwitnie, nawet cały rok. Warto dodać, że jego kwiaty nie pachną na tyle intensywnie, by podrażniały nas podczas snu.

 

Zamiokulkas zamiolistny

Doskonale oczyszcza powietrze z formaldehydów. W naturze rośnie na suchych i kamienistych terenach, w cieniu wyższych roślin. To dlatego lubi półcień. Nie trzeba go często podlewać, ponieważ w liściach gromadzi zapasy wody.  Wytrzyma nawet ok. 2 miesięcy bez podlewania, zatem świetnie nadaje się dla osób, które często wyjeżdżają. Ma piękne, błyszczące ulistnienie i jest odporny na szkodniki. Zabić go może tylko mróz lub silne przelanie.

 

Zielistka Sternberga

Świetnie nadaje się do salonu z TV lub komputerem. Dlaczego? Ma zdolność do pochłaniania kurzu oraz wielu niekorzystnych związków chemicznych, nawet szkodliwe działanie elektromagnetyczne. Mało kto wie, że jedna taka roślina jest w stanie oczyścić nawet 200 metrów kwadratowych! Zielistka sprawdzi się także świetnie w sypialni, gdyż zwiększa ilość tlenu w powietrzu i dobrze nawilża powietrze. Liście o zielonym zabarwieniu dobrze znoszą nawet zacienione miejsca. Nie jest wymagająca, gdyż regularne podlewanie zagwarantuje jej przetrwanie.

 

Bluszcz pospolity

Roślina ta bardzo dobrze nawilża powietrze. Jest natomiast dosyć wymagająca jeśli chodzi o podlewanie. Trzeba samemu czujnie obserwować, czy z powodu niedoborów wody nie brązowieją i nie usychają jej liście. Mogą też zżółknieć od jej nadmiaru. Potrzebuje ciągłej, subtelnej wilgoci. Pnącze jest bardzo elastyczne i pięknie wygląda zwisając z donicy wiszącej na haku pod sufitem. 

 

 

Warto o tym wiedzieć. Chociażby po to, by przy najbliższej okazji angażując pocztę kwiatową, miło zaskoczyć partnerkę czymś naprawdę wyjątkowym.

 

 

Autor: Karolina Wasilewska-Buraczyk


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałabym podziękować Panu Marcinowi Grodzkiemu, najlepszemu agentowi, z jakim miałam kontakt - za poświęcony czas oraz fachową i rzetelną pomoc przy negocjacjach oraz przy sprawdzeniu nieruchomości. Dzięki panu Marcinowi kupiłam wymarzone mieszkanie."

— Anna M., Kielce