Mieszkańcy na gapę

Nieważne, czy mieszkasz w bloku, czy w domu jednorodzinnym, pewnie nie raz spotkałeś się z dodatkowym, niechcianym lokatorem – insektem. O ile są one pożyteczne dla środowiska, to w naszych domach potrafią zrobić niezły bałagan, przede wszystkim w kuchniach. O tym, które insekty najczęściej odwiedzają nasze domy oraz jak najlepiej przyczynić się do ich wyprowadzki „domowymi sposobami” dowiesz się poniżej.

Mrówki

Mimo tego, iż są bardzo pracowite i wiele dobrego wnoszą do środowiska, są zarazem bardzo uciążliwe, przenoszą choroby, gryzą i zanieczyszczają pożywienie. Możemy je spotkać dosłownie wszędzie, w każdej szczelinie oraz w każdym jedzeniu począwszy od mięs skończywszy na słodyczach. Gniazda mrówek możemy zniszczyć zalewając je octem, gorącymi fusami po kawie. Dobrym sposobem jest także, by na miejsca występowania owadów smarować denaturatem lub amoniakiem. Mrówki nie tolerują również zapachu niektórych ziół, między innymi mięty i ruty. Istnieje też mikstura, która zabija jaja tego typu insektów: mieszanina kwasu bornego z żółtkiem, która trzeba umieścić w ścieżkach najczęściej uczęszczanych przez mrówki. Jednak pamiętajmy, że jeśli nie życzymy sobie odwiedzin mrówek musimy utrzymywać porządek, przede wszystkim w kuchni i nie dopuszczać do tego by resztki jedzenia leżały w innym miejscu niż lodówka.

Mole ubraniowe

Co lubią? Sama nazwa wskazuje mole ubraniowe kochają naszą garderobę, głównie tą pochodzenia zwierzęcego: futra, skóry, wełna, puch oraz bawełna i len. Mole mimo swojej wielkości potrafią bardzo dużo zniszczyć w naszych ubraniach. Zapach lawendy i farby drukarskiej to coś co odstrasza mole ubraniowe. Także jak chcesz się ich pozbyć z szaf umieść tam  gałązki lawendy i kawałki gazety. Oczywiście wcześniej warto umyć szafy i wywietrzyć ubrania.

Muchy

Muchy w domu to prawdziwa udręka, są nosicielami groźnych chorób, zakłócają nam sen, gdyż są dość głośne, brudzą mieszkania zostawiając odchody. Aby ustrzec się przed pojawieniem much warto umieścić moskitiery lub specjalne siatki w oknach, unikać rozkładających się owoców, warzyw, częściej myć naczynia, wyrzucać śmieci oraz myć podłogi. Sposobem na pozbycie się much jest hodowla rosiczki – rośliny owadożernej, która kusi owady i je konsumuje.

Rybiki cukrowe

Najczęściej możemy je spotkać w łazience po zapaleniu światła w nocy. Są to srebrne, zwinne robaczki nie posiadające skrzydeł. Rybiki nie gryzą ani nie przenoszą groźnych chorób. Najczęstszym miejscem występowania są podłogi w łazience, suszarki do naczyń, szafki przy zlewach oraz wszystkie ciepłe, a zarazem wilgotne miejsca. Aby wyprosić z domu rybika musisz starannie osuszyć łazienkę oraz zalepić wszystkie dziurki gipsem lub silikonem. Tanim, domowym sposobem na usunięcie rybików cukrowych jest wyłożenie w miejscu występowania kawałków tektury posmarowanej sztucznym miodem, do których owady się przyczepią. Następnie wrzucić to do pieca lub zalać wrzątkiem.

Muszki owocówki

Odwiedzają nasze domy latem. Ich pożywieniem są gnijące owoce, gdzie składają też swoje jaja. Istnieje kilka domowych pułapek by się ich pozbyć, m. in. przygotowanie słoika z owocami przykrytego szczelnie folią z małymi otworami, przez które dostaną się muszki do środka… ale już nie wyjdą. Muszki nie znoszą też mentolowego zapachu więc odstraszy je listek mięty czy opakowanie miętowych cukierków. Kolejną miksturą odstraszającą muszki owocówki jest mieszanka octu jabłkowego lub winnego z odrobiną płynu do mycia naczyń. Jednak najważniejszą zasadą by te owady nie pojawiły się  w naszych domach jest dbanie o czystość w kuchni, opróżnianie kosza na śmieci, niepozostawianie przejrzałych owoców i warzyw oraz mycie świeżo zakupionych.

 

 

 

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pan Łukasz Sadowski zasłużył na wiele pozytywnych komentarzy. Dziękujemy za wspaniałą obsługę, będziemy Pana polecać, ponieważ jest Pan bardzo kompetentny, profesjonalny i Firma powinna być z Pana dumna. Odezwiemy się ponownie ze zleceniem sprzedaży innej nieruchomości."

— Karolina G., Łódź