Wakacje – czas remontów

Okres wakacyjny powszechnie uznawany jest jako dobry moment na rozpoczęcie remontu w naszych domach.  W głowach wielu z nas rodzi się dylemat, czy samemu przeprowadzić remont, czy może powierzyć to zadanie ekipie remontowej. Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze i na własną rękę wykonać remont, nie mając bladego pojęcia o tym, jak go wykonać, lepiej powstrzymać się do momentu, aż uzbieramy odpowiednią ilość środków lub zasięgnąć rady osób bardziej doświadczonych. Jeśli jednak zdecydujemy się na ekipę remontową, najlepiej, gdyby była ona z polecenia. Rekomendacja od znajomego to najlepsza forma, która znacznie przyspieszy nam podjęcie decyzji.

Remont – czy można się tego nauczyć?

Coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie remontów na własną rękę, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzi pieniądze, ale po ukończeniu osiągnie ogromną satysfakcję. W dobie Internetu, sposobów na naukę jest naprawdę dużo. Jeśli chodzi o małe prace remontowe, typu położenie tapety, malowanie ścian, ułożenie paneli – nauczyć możemy się tego z ulotek rozłożonych w marketach budowlanych, specjalistycznej prasy, czy dzięki forom internetowych. Jeśli natomiast zamierzamy dokonać poważniejszych zmian w naszym domu, np. remont kuchni i czujemy się na siłach, by to wykonać, ale jednak brakuje nam wystarczającej wiedzy, warto obejrzeć kilka poradników. Głównym kompendium wiedzy w tym przypadku jest youtube, gdzie po wpisaniu np. „remont kuchni” wyświetla się kilkanaście stron z filmami typu: „remont kuchni – krok po kroku”, „generalny remont kuchni – zrób to sam”, „jak wymienić instalację elektryczną w kuchni”. Każdy z tych filmików trwa kilkadziesiąt minut. Jest to bardzo dobra metoda, gdyż po pierwsze „nauczycielami” w tych tutorialach są fachowcy, a po drugie wykonując prace remontowe i korzystając z wiedzy zawartej w tych poradnikach, w każdej chwili możemy cofnąć film i powtórzyć, coś co przeoczyliśmy. Na youtube są również filmiki „jak zbudować samemu dom” i mają podobną liczbę wyświetleń co hit lata 2018!

Jednak ekipa remontowa

Decydując się na skorzystanie z pomocy ekipy remontowej zazwyczaj postanawiamy wykorzystać ich wszelkie możliwości, dążąc do tego by wykonali jak najwięcej prac, z którymi samodzielnie nie możemy sobie poradzić, lub po prostu nie mamy na nie czasu. Przed wyborem ekipy najlepiej poczytać w Internecie opinie lub wybrać taką firmę remontową, którą polecą nam znajomi, u których możemy zapoznać się z efektami ich pracy.  Przed wyborem ekipy ważne jest także ustalenie kilku kwestii. Najważniejsza – termin realizacji, upewnić się co do jakości materiałów przez nią używanych, podpisać pisemną umowę oraz ustalić konsekwencje niewywiązania się z takowej umowy. Najważniejszą kwestią jest jednak zapoznanie się z cennikami wielu firm, a nawet gdy wybraliśmy tę swoją, to zawsze można negocjować, popierając się cennikami innych ekip remontowych. Przeglądając oferty ekip remontowych w Warszawie na portalu olx.pl średnia cena za malowanie ścian to ok. 12 zł/mkw. , przy tym wykonanie gładzi to dodatkowe 20 zł/mkw., a gruntowanie 5 zł/mkw. Resumując, gdy nasze ściany wymagają totalnego odświeżenia, za malowanie wraz z gładzią i ugruntowaniem zapłacimy ok. 37 zł/mkw. Najdrożej wyniesie nas remont łazienki, do którego najczęściej potrzebujemy ekipy remontowej, a dokładniej hydraulika, który w Warszawie za zamontowanie wanny wraz zabudową weźmie ok 490 zł. Gdy wybierzemy swoją ekipę remontową i będziemy zadowoleni z jej efektów nie bójmy się pochwalić o tym w Internecie, na forach jest mnóstwo osób, którzy szukają idealnych fachowców.

 

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałabym serdecznie podziękować za współpracę oraz sprawne przeprowadzenie transakcji. Szczególnie dziękuję Pani Monice Łopatce za profesjonalne wsparcie i cierpliwość do wszelkich moich wątpliwości. Dzięki Pani to była przyjemność. Życzę wielu sukcesów i zadowolonych klientów! "

— Anna K., Warszawa