Bezpieczny dom na Święta – strzeż swojej twierdzy

Na chwilę przed wyjazdem….

W dzień wyjazdu musimy pamiętać o zabezpieczeniu różnych miejsc w domu. Dobrze jest zakręcić zawory w kuchni i w łazience, by podczas awarii nie doszło do zalania mieszkania. Warto jest również odłączyć wtyczki w gniazdkach, aby podczas burzy lub awarii nie doszło do uszkodzenia sprzętów, czy nawet pożaru. Zasłanianie rolet w każdym pomieszczeniu, nie jest dobrym pomysłem, ponieważ taki widok kojarzy się z pustym lokum, czyli łatwiejszym łowem dla złodzieja.

Lampki – atrapa?

Od jakiegoś czasu na półkach sklepowych można spotkać lampki choinkowe na baterie. Jest to dobry sposób na zmyłkę dla złodzieja. Jeśli potencjalny złodziej będzie obserwował nasz dom, zapalone lampki choinkowe mogą go zmylić, gdyż rzadko kto zostawia zapalone światełka wyjeżdżając na kilka dni. Wybierając się na Święta możemy na spokojnie zostawić zapaloną choinkę, która jest ubrana w lampki tego typu. Jest to zarówno oszczędność energii elektrycznej jak i bezpieczeństwo, gdyż nie ma zagrożenia wywołania zwarcia lub większej awarii.

Wróć się i sprawdź – na wszelki wypadek

Przed wejściem do samochodu warto jednak przemyśleć czy: odłączyliśmy żelazko od prądu, zamknęliśmy wszystkie okna, przykręciliśmy kurki i odłączyliśmy choinkę od prądu. Większość kradzieży odbywa się głównie przez okna, więc okna to najważniejszy element, który powinniśmy sprawdzić dwa razy. Złodzieje najczęściej wybierają te okna, które nie znajdują się od strony ulicy oraz w mało oświetlonych miejscach.

Sztuczny tłum

Jeśli wybierasz się na dłuższy świąteczny wyjazd, możesz poprosić zaufanego sąsiada, albo bliską osobę o to, aby odegrała nawet na krótką chwilę „scenę domową”. Wystarczy na kilka minut włączyć telewizor, zapalić światło, czy zabrać ulotki spod drzwi – takie sytuacje mogą odstraszyć potencjalnego złodzieja, który pomyśli, że ktoś jednak przebywa w domu, lub po prostu, że wrócili domownicy.
Pamiętaj – nie warto się chwalić
Informację o wyjeździe na święta pozostawmy jednak dla siebie i najbliższych osób. Nie mówmy o naszym wyjeździe ekspedientce w sklepie, pani na bazarku, czy na poczcie, bo nie wiemy, tak naprawdę kim są osoby stojące za nami w kolejce. Szybko możemy żałować, bo takie informację szybko się roznoszą.


Warto inwestować w bezpieczeństwo, aby spędzić zbliżające się Święta w spokoju oraz radości. Pamiętajmy o tym, że Święta to czas, w którym złodzieje mają „najwięcej pracy”.

 

 

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Jeszcze raz bardzo dziękuję za doskonałą i profesjonalną obsługę. Praca Pana Grzędzińskiego i całej jego ekipy jest na najwyższym poziomie i godna polecenia dla innym klientom, których z całego serca życzę."

— Krystyna W., Kanada