Czy są ciemne strony białych kuchni?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż, czy do wynajęcia, w większości z nich, dominującym kolorem jest właśnie biel. Cóż, trudno się dziwić, biel jest ponadczasowa, kojarzy się z czystością i elegancją. Jakie są zalety i wady posiadania białej kuchni?


Oklepana, ale uniwersalna
Kolor biały kojarzy się głównie z czystością, sterylnością, oddechem, ale najważniejsza jest głównie uniwersalność tego koloru. Biel jest i zawsze będzie modna. Mimo tego,  iż w wielu domach gospodarze decydują się na białą kuchnię, to jednak każdy z nich inaczej ją aranżuje i wzbogaca różnymi dodatkami, zatem ciężko jest powiedzieć o dwóch takich samych pomieszczeniach. Niektórzy uważają, że biały jest oklepany, ale jednak wystarczy zainwestować w dodatki w innym kolorze i myśl ta pójdzie w niepamięć. Stworzymy swoją własną, unikalną przestrzeń.


Nudna, ale łatwa w aranżacji
Biel nie jest kolorem wyróżniającym się i rzucającym w oczy. Ciężko powiedzieć, że to jest kolor ciekawy, jednak dzięki swojej prostocie bardzo łatwo łączy się z innymi barwami. Biel w sama sobie jest dość nudna, jednak mało jest takich kolorów, które współgrają z całą resztą i można nimi tak eksperymentować. Kuchnia w białym kolorze przede wszystkim nie gryzie się z materiałami wykończeniowymi i pasuje do różnych stylów. Dobrze wygląda zarówno w nowoczesnym stylu skandynawskim jak i w stylu retro. Nie bez znaczenia jest, że użycie lśniącej bieli pozwala odwrócić uwagę od niektórych mankamentów mieszkania. Wiedzą to dobrze homestagerzy, którzy często zalecają aranżacje z użyciem tego koloru. Wystarczy jeszcze dobre ujęcie i mamy niepowtarzalne zdjęcia do oferty sprzedaży/wynajmu.


Żółknie, ale rozświetla
Istnieje przekonanie, iż białe meble żółkną i przebarwiają się. Dzieje się tak pod wpływem słońca i różnego rodzaju oparów, których ciężko jest uniknąć w kuchni. Jednak biały starzeje się i zmienia podobnie jak wszystkie inne kolory mebli. Kolor biały ma to do siebie, że rozświetla pomieszczenie i optycznie je powiększa. Zatem kuchnia w kolorze bieli bardzo dobrze sprawdza się w małych pomieszczeniach, jak również w aneksach, gdyż swoją elegancją i estetyką nawiązuje do salonu.


Chłodna, ale łatwa do ożywienia
Obok czystości biel daje również wrażenie chłodu. Niektórzy uważają, że to zabójca nastroju. Jednak zawsze istnieje jakiś sposób by to naprawić, a mianowicie: kolorowe zasłony, oświetlenie, czy ściany. Te dodatki sprawią, że nasza biała kuchnia, staje się weselsza.


Biała kuchnia stworzona jest zarówno dla osób, które lubią elegancję i prostotę, bo właśnie z nimi kojarzona jest biel, jak i dla tych, który lubią oryginalność i zmiany. Zadaj sobie pytanie, czy będziesz czuć się dobrze w tak urządzonym pomieszczeniu. Jeśli odpowiedź jest twierdząca – postaw na biel! Nadasz w ten sposób przestrzeni charakteru i niepowtarzalnych walorów estetycznych.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pan Łukasz Sadowski zasłużył na wiele pozytywnych komentarzy. Dziękujemy za wspaniałą obsługę, będziemy Pana polecać, ponieważ jest Pan bardzo kompetentny, profesjonalny i Firma powinna być z Pana dumna. Odezwiemy się ponownie ze zleceniem sprzedaży innej nieruchomości."

— Karolina G., Łódź