Czy są ciemne strony białych kuchni?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż, czy do wynajęcia, w większości z nich, dominującym kolorem jest właśnie biel. Cóż, trudno się dziwić, biel jest ponadczasowa, kojarzy się z czystością i elegancją. Jakie są zalety i wady posiadania białej kuchni?


Oklepana, ale uniwersalna
Kolor biały kojarzy się głównie z czystością, sterylnością, oddechem, ale najważniejsza jest głównie uniwersalność tego koloru. Biel jest i zawsze będzie modna. Mimo tego,  iż w wielu domach gospodarze decydują się na białą kuchnię, to jednak każdy z nich inaczej ją aranżuje i wzbogaca różnymi dodatkami, zatem ciężko jest powiedzieć o dwóch takich samych pomieszczeniach. Niektórzy uważają, że biały jest oklepany, ale jednak wystarczy zainwestować w dodatki w innym kolorze i myśl ta pójdzie w niepamięć. Stworzymy swoją własną, unikalną przestrzeń.


Nudna, ale łatwa w aranżacji
Biel nie jest kolorem wyróżniającym się i rzucającym w oczy. Ciężko powiedzieć, że to jest kolor ciekawy, jednak dzięki swojej prostocie bardzo łatwo łączy się z innymi barwami. Biel w sama sobie jest dość nudna, jednak mało jest takich kolorów, które współgrają z całą resztą i można nimi tak eksperymentować. Kuchnia w białym kolorze przede wszystkim nie gryzie się z materiałami wykończeniowymi i pasuje do różnych stylów. Dobrze wygląda zarówno w nowoczesnym stylu skandynawskim jak i w stylu retro. Nie bez znaczenia jest, że użycie lśniącej bieli pozwala odwrócić uwagę od niektórych mankamentów mieszkania. Wiedzą to dobrze homestagerzy, którzy często zalecają aranżacje z użyciem tego koloru. Wystarczy jeszcze dobre ujęcie i mamy niepowtarzalne zdjęcia do oferty sprzedaży/wynajmu.


Żółknie, ale rozświetla
Istnieje przekonanie, iż białe meble żółkną i przebarwiają się. Dzieje się tak pod wpływem słońca i różnego rodzaju oparów, których ciężko jest uniknąć w kuchni. Jednak biały starzeje się i zmienia podobnie jak wszystkie inne kolory mebli. Kolor biały ma to do siebie, że rozświetla pomieszczenie i optycznie je powiększa. Zatem kuchnia w kolorze bieli bardzo dobrze sprawdza się w małych pomieszczeniach, jak również w aneksach, gdyż swoją elegancją i estetyką nawiązuje do salonu.


Chłodna, ale łatwa do ożywienia
Obok czystości biel daje również wrażenie chłodu. Niektórzy uważają, że to zabójca nastroju. Jednak zawsze istnieje jakiś sposób by to naprawić, a mianowicie: kolorowe zasłony, oświetlenie, czy ściany. Te dodatki sprawią, że nasza biała kuchnia, staje się weselsza.


Biała kuchnia stworzona jest zarówno dla osób, które lubią elegancję i prostotę, bo właśnie z nimi kojarzona jest biel, jak i dla tych, który lubią oryginalność i zmiany. Zadaj sobie pytanie, czy będziesz czuć się dobrze w tak urządzonym pomieszczeniu. Jeśli odpowiedź jest twierdząca – postaw na biel! Nadasz w ten sposób przestrzeni charakteru i niepowtarzalnych walorów estetycznych.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

Serdecznie Państwu dziękuję za profesjonalną i merytoryczną pomoc, wielkie zaangażowanie i życzliwość. Z całą pewnością polecę Państwa usługi innym potencjalnym klientom.Szczególne podziękowania składam na ręce Pani Justyny Buczek, która jest osobą niezwykle życzliwą, pomocną i kompetentną, bardzo operatywną, o wysokiej kulturze osobistej oraz niezwykle ujmującej osobowości.

— Violetta D., Gdańsk