Inwestycje w mieszkania nad morzem

Sezon wakacyjny coraz bliżej! Większość z nas zastanawia się, dokąd pojechać na długo oczekiwany urlop. Są też osoby, które zastanawiają się, gdzie kupić mieszkanie, w którym inni będą go mogli spędzić. Dla nich jest to idealny moment na inwestycje w mieszkania nad morzem i czerpanie korzyści w niedługim okresie czasu. Eksperci Metrohouse wypowiedzieli się na temat rynku mieszkań inwestycyjnych na Pomorzu.

Obecnie na rynku widzimy bardzo duże ożywienie szczególnie w nowych inwestycjach w bliskim sąsiedztwie morza: Gdańsk Jelitkowo , Brzeźno i Przymorze oraz Sopot Dolny. Najbardziej pożądanymi mieszkaniami są metraże 30-50 m2, które służą właścicielom jako apartamenty letnie, a przez inwestorów są kupowane i wynajmowane w systemie dobowym, który stał się tak popularny w ostatnim czasie ze względu na fakt, że wykazuje się on bardzo dużą rentownością. Ceny mieszkań w nowym budownictwie kształtują się w zakresie od 8000 zł do nawet 20000 zł za m2. Jeśli chodzi o rynek wtórny, ceny zaczynają się od 5000 m2. Na przykładowe mieszkanie 50m2 trzeba przeznaczyć zatem 250 000,00 zł. Klienci inwestycyjni najczęściej pytają o możliwość wynajmu nieruchomości po zakupie, przyszłych przychodach z niej i oczywiście o odległość od plaży :)

 

Damian Tomasik Metrohouse Gdańsk

 

  Jeżeli chodzi o rynek mieszkań inwestycyjnych, najlepiej sprzedają się kawalerki lub mieszkania typu salon z aneksem plus sypialnia. Klienci najchętniej kupują w tej chwili mieszkania przy ul. Długie Ogrody. Jest to spowodowane obecnie trwającymi pracami nad przedłużeniem deptaka od ul. Długiej, czego konsekwencją będzie większy ruch w tym rejonie. Ponadto, jest to najbliższa okolica Starówki, a cenowo wychodzi podobnie do mieszkań zlokalizowanych w dalszych dzielnicach Gdańska. Największym zainteresowaniem Klientów cieszą się: Przymorze, Żabianka, Jelitkowo, Wrzeszcz Dolny, i oczywiście Śródmieście - w tym Starówka oraz Strzyża i VII Dwór. Fenomenem jest rynek w Sopocie - tam sprzedaje się ,,wszystko”. Jest to obecnie bardzo modna lokalizacja, jeśli chodzi o zakup mieszkań. Można wręcz powiedzieć, że klienci kupujący w tej miejscowości nie zwracają uwagi na cenę. Ceny nieruchomości inwestycyjnych są naprawdę bardzo różne. Można kupić zarówno 2-pokojowe mieszkanie za 230 tys. zł do lekkiego remontu, jak i 5-pokojowe, z oddzielną kuchnią, łazienką i toaletą za 320 tys. zł. (z przeznaczeniem na wynajem pojedynczych pokoi). Inwestorzy szukają bardzo często, tzw. ,,okazji cenowych”. Inwestorów interesuje oczywiście rentowność. Do tego często dochodzi pytanie o straty ciepła oraz o koszt ewentualnego remontu. Pytają również o stan pionów wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych oraz samej instalacji elektrycznej w mieszkaniu.”
 

Patryk Szczodrowski Metrohouse Gdańsk


 

  ,,Jeżeli mówimy o rynku inwestycyjnym , to w Kołobrzegu najlepiej sprzedają się apartamenty w niedalekiej odległości od morza, preferowana jest strefa uzdrowiskowa. Ceny tych nieruchomości są wyższe od przeciętnych, natomiast można je wynająć korzystniej. Najszybciej sprzedają się apartamenty jedno, maksymalnie dwupokojowe, z balkonami, wykończone w podwyższonym standardzie. Świetnym rozwiązaniem są condo-hotele, posiadające na terenie obiektu restauracje, basen, kluby fitness. Ceny ich wahają się od 7500zł/m2 nawet do 20 000zł/m2. Jednakże średnią ceną transakcją jest kwota ok. 9000 -10 000zł m/2.”
 

 Kamila Morek Metrohouse Kołobrzeg

 

 

Opracowała: Marzena Piotrowska

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

Serdecznie Państwu dziękuję za profesjonalną i merytoryczną pomoc, wielkie zaangażowanie i życzliwość. Z całą pewnością polecę Państwa usługi innym potencjalnym klientom.Szczególne podziękowania składam na ręce Pani Justyny Buczek, która jest osobą niezwykle życzliwą, pomocną i kompetentną, bardzo operatywną, o wysokiej kulturze osobistej oraz niezwykle ujmującej osobowości.

— Violetta D., Gdańsk