Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie

pierwotnyWiele osób zastanawia się, czy lepiej kupić mieszkanie z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Najczęściej poszukują więc wśród ofert z drugiej ręki odwiedzając jednocześnie biura sprzedaży deweloperów. Dla ułatwienia przygotowaliśmy subiektywny przegląd zalet każdego z tych rynków. Dziś opowiemy o tym, dlaczego warto kupić nowe mieszkanie.Zaleta nr 1 – Nowoczesne rozwiązania


Kupując nowe mieszkanie możesz liczyć na ciekawe formy projektowe, zwłaszcza teraz, gdy dąży się do jak najlepszego zagospodarowania każdego skrawka przestrzeni. Zamiast 3 pokoi na 77 m kw., projektanci starają się kompaktować powierzchnie do np. 55 m kw. Nie oznacza to, że mieszkanie jest niefunkcjonalne. Wręcz przeciwnie – możesz liczyć na przemyślane rozwiązania i korzystne rozkłady mieszkań. Windy, system dostępu do budynku, zabezpieczenia – to wszystko otrzymujesz opracowane według aktualnych standardów i norm.

Zaleta nr 2 – Możliwość przeróbek i aranżacji na etapie budowy
 

Jeżeli masz już wizję swojego przyszłego mieszkania, możesz śmiało wdrażać je w życie. Przesunięcie ściany, inny układ instalacji, dostosowanie hydrauliki do projektu łazienki – to wszystko da się wykonać zanim odbierzesz klucze od mieszkania. Dzięki temu prace remontowe przebiegną znacznie szybciej. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na wykończenie mieszkania, większość deweloperów współpracuje z firmami zajmującymi się kompleksowymi remontami. Do Ciebie będzie należeć wybór projektu i materiałów. O resztę zadba koordynator z firmy remontowej.

Zaleta nr 3 – Niższe koszty transakcyjne
 

Przy zakupach na rynku pierwotnym nie płacisz podatku od czynności cywilnoprawnych (2 proc. wartości nieruchomości). To spora oszczędność, zwłaszcza jeśli masz w perspektywie remont mieszkania i nakłady na jego wyposażenie.

Zaleta nr 4 – Różnorodność w ramach jednej inwestycji
 

W inwestycjach na rynku pierwotnym masz duży wybór mieszkań w ramach jednej lokalizacji. Możesz dowolnie wybierać metraże, ekspozycję okien, rozkłady. Im wcześniej zdecydujesz się na zakup, tym wybór jest większy (na wczesnym etapie możesz liczyć na większe negocjacje).

Zaleta nr 5 – Mieszkanie dla Młodych
 

Kupując pierwsze mieszkanie możesz liczyć na dofinansowanie do kredytu nawet do 20 proc. jego wartości w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Wprawdzie być może wkrótce będzie można też kupować w programie mieszkania z rynku wtórnego, ale nawet wtedy limity cenowe dla nowych mieszkań będą bardziej korzystne, przez co łatwiej znajdziesz ofertę spełniającą wszystkie kryteria programu.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałabym serdecznie podziękować za współpracę oraz sprawne przeprowadzenie transakcji. Szczególnie dziękuję Pani Monice Łopatce za profesjonalne wsparcie i cierpliwość do wszelkich moich wątpliwości. Dzięki Pani to była przyjemność. Życzę wielu sukcesów i zadowolonych klientów! "

— Anna K., Warszawa