Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie

pierwotnyWiele osób zastanawia się, czy lepiej kupić mieszkanie z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Najczęściej poszukują więc wśród ofert z drugiej ręki odwiedzając jednocześnie biura sprzedaży deweloperów. Dla ułatwienia przygotowaliśmy subiektywny przegląd zalet każdego z tych rynków. Dziś opowiemy o tym, dlaczego warto kupić nowe mieszkanie.Zaleta nr 1 – Nowoczesne rozwiązania


Kupując nowe mieszkanie możesz liczyć na ciekawe formy projektowe, zwłaszcza teraz, gdy dąży się do jak najlepszego zagospodarowania każdego skrawka przestrzeni. Zamiast 3 pokoi na 77 m kw., projektanci starają się kompaktować powierzchnie do np. 55 m kw. Nie oznacza to, że mieszkanie jest niefunkcjonalne. Wręcz przeciwnie – możesz liczyć na przemyślane rozwiązania i korzystne rozkłady mieszkań. Windy, system dostępu do budynku, zabezpieczenia – to wszystko otrzymujesz opracowane według aktualnych standardów i norm.

Zaleta nr 2 – Możliwość przeróbek i aranżacji na etapie budowy
 

Jeżeli masz już wizję swojego przyszłego mieszkania, możesz śmiało wdrażać je w życie. Przesunięcie ściany, inny układ instalacji, dostosowanie hydrauliki do projektu łazienki – to wszystko da się wykonać zanim odbierzesz klucze od mieszkania. Dzięki temu prace remontowe przebiegną znacznie szybciej. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na wykończenie mieszkania, większość deweloperów współpracuje z firmami zajmującymi się kompleksowymi remontami. Do Ciebie będzie należeć wybór projektu i materiałów. O resztę zadba koordynator z firmy remontowej.

Zaleta nr 3 – Niższe koszty transakcyjne
 

Przy zakupach na rynku pierwotnym nie płacisz podatku od czynności cywilnoprawnych (2 proc. wartości nieruchomości). To spora oszczędność, zwłaszcza jeśli masz w perspektywie remont mieszkania i nakłady na jego wyposażenie.

Zaleta nr 4 – Różnorodność w ramach jednej inwestycji
 

W inwestycjach na rynku pierwotnym masz duży wybór mieszkań w ramach jednej lokalizacji. Możesz dowolnie wybierać metraże, ekspozycję okien, rozkłady. Im wcześniej zdecydujesz się na zakup, tym wybór jest większy (na wczesnym etapie możesz liczyć na większe negocjacje).

Zaleta nr 5 – Mieszkanie dla Młodych
 

Kupując pierwsze mieszkanie możesz liczyć na dofinansowanie do kredytu nawet do 20 proc. jego wartości w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Wprawdzie być może wkrótce będzie można też kupować w programie mieszkania z rynku wtórnego, ale nawet wtedy limity cenowe dla nowych mieszkań będą bardziej korzystne, przez co łatwiej znajdziesz ofertę spełniającą wszystkie kryteria programu.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Gratuluję tak wspaniałego, energicznego i zaangażowanego pracownika jak Pani Anna Chmielecka. Kupowałam zwykłą kawalerkę, a byłam obsłużona jakbym kupowała apartament za milion dolarów. To miłe, że są jeszcze firmy i ludzie, w których wyznacznikiem standardów świadczenia usług nie jest tylko zasobność portfela klienta, ale po prostu chęć pomocy i profesjonalne, indywidualne podejście."

— Aneta K., Legionowo