Własna chata za 50 tysięcy


To nieprawda, że zakup domu to wydatek kilkuset tysięcy złotych. Dysponując budżetem kilkudziesięciu tysięcy złotych możemy kupić nieruchomość, która po remoncie może być spokojną przystanią na lata. Przegląd takich ofert przygotowała sieć biur nieruchomości Metrohouse.

Własny dom to bez wątpienia marzenie każdego Polaka. W dzisiejszych czasach, kiedy to ceny działek i materiałów budowlanych pną się nieustannie w górę, marzenia o budowie domu idą w zapomnienie. Jednak „dla chcącego nic trudnego”. Wystarczy poświęcić więcej czasu i istnieje duża szansa, że znajdziemy dom wart równowartość używanego samochodu ze średniej półki. Agencja Metrohouse przygotowała przegląd najtańszych ofert domów, które po doinwestowaniu mogą spełnić niejedne marzenie.

Do remontu, na letnisko, z dala od zgiełku

Zacznijmy od najtańszej oferty w bazie Metrohouse. Jest to uroczy biały przedwojenny domek we wsi Roztoka w województwie lubelskim, który można kupić już za 47 000 zł. Jest to niecodzienna nieruchomość, wyglądająca jak zabytek z muzeum wsi lubelskiej. Jednak ma podłączone media, co ułatwia aranżacje . Chociaż powierzchnia domu jest porównywalna do dwupokojowego mieszkania to cena zdecydowanie jest kilkakrotnie niższa, a widoki niecodziennie. Nabywca w cenie otrzymuje także 0,29 ha działkę. Może to być idealne miejsce na spędzenie wakacji lub stworzenie gospodarstwa agroturystycznego.

Drożej, bo za 49 000 zł, ale za to na Mazurach, przy utwardzonej drodze można nabyć 75-metrowy dom na działce o wielkości 566 m kw. Dom jest do generalnego remontu, jednak wielkim plusem jest lokalizacja - centrum wsi, leżącej w samym sercu krainy tysiąca jezior. Dla osób chcących kupić tani dom w województwie mazowieckim, mamy również taką ofertę. Dom znajduje się na wsi Śmiary Kolonia niedaleko Siedlec, na działce o wielkości 0,3 ha, zbudowany jest z bali sosnowych. Do posesji doprowadzony jest prąd, dom ma 70 m kw., a właściciel sprzeda nieruchomość za 70 000 zł.
W ofercie Metrohouse znajdziemy również trzypokojowy murowany dom na działce o powierzchni 2000 m kw. w Jankowie niedaleko Olsztyna. Również w województwie warmińsko-mazurskim znajdziemy częściowo wyremontowany (gładzie gipsowe, panele, terakota), ocieplony dom, posiadający nowe instalacje, a przede wszystkim znajdujący się w bliskiej odległości od jeziora.

Uwaga  na wszystkie koszty

Z analizy bazy ofert Metrohouse wynika, że najwięcej domów w cenie poniżej 60 000 zł znajdziemy w województwie warmińsko-mazurskim. Atuty krajobrazowe nie mogą jednak przesłonić całkowitych nakładów inwestycyjnych obecnych przy zakupie takich nieruchomości. Wszystkie wspomniane oferty wymagają remontów. Przy wielu ofertach koszty remontowe mogą być dość znaczące z uwagi na zastosowane przy budowie przestarzałe technologie oraz ograniczoną podaż ekip remontowych, które będą potrafiły przywrócić pierwotny charakter przedwojennym chatom. Dla pasjonatów takich nieruchomości nie powinno to stanowić problemu!

 

Roztoka

Lubelskie

47,6

47 000

Rumienica

Warmińsko-mazurskie

75

49 000

Śmiary Kolonia

Mazowieckie

70

50 000

Jankowo

Warmińsko-mazurskie

80

55 000

Rogóż

Warmińsko-mazurskie

70

56 000

Krokowo

Warmińsko-mazurskie

60

60 000

Albinów

Mazowieckie

62

62 000

Huszcza Pierwsza

Lubelskie

76,5

63 000

Piszczac

Lubelskie

110

63 000

Leszczany

Lubelskie

80

70 000

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chcielibyśmy podziękować za pośrednictwo w kupnie mieszkania. Od pierwszego kontaktu współpraca z firmą układała się bez zarzutu. Szczególnie dziękujemy niezwykle sympatycznemu Panu Marcinowi Mrozowi za jego aktywność i gotowość do współpracy, świetne rozeznanie w ofercie oraz znakomitą umiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z klientem."

— Dorota i Andrzej K., Lublin